حاشیه ها:

وزیر ارشاد در اختتامیه جشنواره فیلم فجر سخنرانی نکرد

تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر حضور یافت اما اعلام کرد که سخنرانی نخواهد داشت.

به گزارش پنجشنبه شب خبرنگار ایرنا از کاخ جشنواره ، مجری مراسم از سید رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت الله ایوبی معاون او تشکر کرد که تصمیم گرفتند در شب اختتامیه سخنرانی نداشته باشند. به این ترتیب وقت بیشتری به مراسم و اهدای جوایز تعلق می گیرد.
حاشیه های دیگری از مراسم امشب بر اساس مشاهدات خبرنگار ایرنا از برج میلاد محل برگزاری اختتامیه :
- مراسم ساعت هفت و پنج دقیقه با تلاوت قرآن آغاز شد ، مرتضی یراق بافان آیات پایانی سوره زمر را که به ویژگی های اهالی بهشت اختصاص دارد، تلاوت کرد.
بسیاری از میهمانان قبل از ساعت هفت در سالن برج میلاد حضور یافته بودند و تقریبا با شروع مراسم این سالن هزار 500نفره پر شده بود.
- احسان کرمی مجری برنامه اختتامیه با گرامی داشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی از حضور برخی مقامات در این مراسم خبر داد و محمدجواد ظریف پس از اعلام نامش که مورد تشویق زیاد حاضران قرار گرفت رو به جمعیت کرده و به اظهار لطف میهمانان پاسخ داد.
- برخی افراد مقابل ورودی برج میلاد و زیر باران منتظر ایستاده اند و از کسانی که وارد برج می شوند، درخواست کارت اضافی می کنند.
- میهمانان در سه موقعیت باید کارت های خود را ارایه دهند که در آخرین مرحله ماموران هولوگرام های دعوتنامه را کنترل می کنند.
- حضور چشمگیر تصویربرداران و عکاسان به ویژه که لحظه به لحظه به شکار لحظه ها می پرداختند قابل توجه است.
- 520 صندلی در سالن همایش های برج میلاد به عوامل فیلم های سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر اختصاص یافته و در حدود 80 صندلی به خبرنگاران اختصاص داشت.
- در این مراسم کلیپی به یاد درگذشتگان سینما پخش شد که از جمله داود رشیدی، عباس کیارستمی، ناصر برهان آزاد، اصغر بیچاره، محمد تقی پور، حسن جوهرچی، حمید رضوی، محمدرضا رستمی، فرج الله سلحشور، پرویز شاهین خو، دنیا فنی زاده، ملیحه نیکجومند و ثریا حکمت بودند.
- کلپی از قطعه های برخی فیلم های به نمایش درآمده در جشنواره امسال با شعر حسین منزوی و صدای همایون شجریان پخش شد که این شعر برای فیلم رگ خواب تولید شده بود و مجری برنامه از محمدرضا شجریان یاد کرد که با تشویق حاضران روبرو شد.

- مجری از علی ربیعی وزیر کار به عنوان فیلم بین حرفه ای یاد کرد.
- فیلمی از اظهارات و واکنش های نامزدهای دریافت سیمرغ جشنواره فیلم فجر پخش شد و حاضران به سخنان بعضی از این افراد همچون محسن تنابنده و ارشا اقدسی واکنش نشان داده و آنان را تشویق کردند.
- بعضی از حاضران به نحوه اجرای احسان کرمی در اعلام اسامی برگزیدگان واکنش نشان داده و از گوشه و کنار سالن اعتراض می کردند.
- پرویز آبنار هنگام دریافت سیمرغ بلورین بهترین صدابرداری گفت : من قرار بود در مراسم ازدواج دختر اصغر شاهوردی شرکت کنم ولی به این مراسم آمدم . مجری از او خواست که به عروسی برود ولی آبنار گفت که محل این مراسم دور است و مجری گفت شاید مراسم ازدواج در باغ های مجاز خارج شهر است.
- به گزارش خبرنگار ایرنا از برج میلاد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در میانه برنامه سالن را ترک کرد تا عازم سفر به شهر ساری شود.

فراهنگ* 1003* 1823* خبرنگار: محمدرضا جعفرملک * انتشار: طاهره نبی اللهی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال