با بهره برداری از نمایشگاه دائمی صنایع دستی،

آرزوی دیرین هنرمندان صنایع دستی آستارا محقق شد

آستارا - ایرنا - نمایشگاه دائمی صنایع دستی هنرمندان شهرستان آستارا در حاشیه محور خروجی این شهرستان به سمت تالش به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سرپرست فرمانداری آستارا شامگاه چهارشنبه در آئین افتتاح این نمایشگاه دائمی گفت: هنرمندان صنایع دستی آستارا از نبود مکان عرضه محصولات خود رنج می بردند و این محل با همکاری بخش خصوصی فراهم شده است.
محمد مهدی مظفری افزود: حمایت از آثار هنرمندان صنایع دستی آستارا به منزله حمایت از فرهنگ بومی منطقه است.
وی اضافه کرد: شهرداری و دستگاه های فرهنگی باید از هنرمندان صنایع دستی آستارا حمایت کنند تا زحمتکشان این عرصه با انگیزه مضاعف به تولید آثار هنری اقدام کنند.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آستارا نیز در این آئین گفت: نمایشگاه دائمی عرضه صنایع دستی آستارا در زمینی به مساحت 200 متر مربع و با صرف بالغ بر 400 میلیون ریال راه اندازی شده است.
پردل امیری نژاد با اشاره به اینکه با بهره برداری از این مرکز، آرزوی دیرین هنرمندان صنایع دستی آستارا محقق شد، افزود: علی صوفی زاد از هنرمندان صنایع دستی آستاراست که با وجود دریافت نشان ملی مهارت، تاکنون محلی برای عرضه آثار خود نداشت و از این پس آثار نازک کاری روی چوب این هنرمند به تولید انبوه خواهد رسید.
وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه مجهز به کارگاه تولید آثار نازک کاری روی چوب است، اضافه کرد: صنایع دستی از جمله گلیم و نازک کاری روی چوب به جمهوری آذربایجان و دیگر کشورهای آسیای میانه صادر خواهد شد.
وی با اشاره به تصویب شش میلیارد ریال اعتبار استانی برای حمایت از هنرمندان صنایع دستی آستارا، گفت: با جذب و پرداخت این تسهیلات شاهد رونق مضاعف صنایع دستی در این شهرستان خواهیم بود.
امیری نژاد گفت: انواع صنایع دستی شامل گلیم، معرق کاری روی کاشی و چوب و نازک کاری روی چوب، انواع گل و درختچه های تزئینی در این مرکز عرضه می شود.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 86 هزار تن جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و دارای بیش از یکهزار هنرمند صنایع دستی است.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشاردهنده: بهمن بامداد**
7105** / 7124/ 6070 *شبس*1488 **

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال