تجلیل از برگزیدگان سی امین جشنواره بین المللی خوارزمی 25 بهمن برگزار می شود

تهران - ایرنا - دبیر سی امین جشنواره بین المللی خوارزمی از برگزاری مراسم معرفی و تجلیل از برگزیدگان این جشنواره در روز 25 بهمن ماه با حضور رییس جمهوری، معاون علمی ریاست جمهوری، تعدادی از وزیران و شخصیت های علمی کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، فرج الله مهنا زاده روز چهارشنبه در نشست خبری اظهار داشت: سی امین جشنواره بین المللی خوارزمی فعالیت خود را با پذیرش و ارزیابی 667 طرح در 18 گروه تخصصی آغاز کرد که حدود 42 درصد طرح ها از سوی محققان خارجی و حدود 58 درصد نیز از سوی دانشمندان و پژوهشگران ایرانی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.
وی به ارایه 279 طرح از دانشمندان و برجستگان علمی 46 کشور جهان در این دوره از رقابت علمی خوارزمی اشاره کرد و افزود: بر اساس رای هیات داوران شش طرح از بخش خارجی به عنوان برگزیدگان نهایی انتخاب شدند که این طرح ها متعلق به دانشمندان کشورهای انگلیس، ایتالیا، اسپانیا، کانادا و تونس است.
مهنا زاده بیان داشت: در جشنواره امسال همچنین شاهد معرفی و تجلیل از 13 طرح در بخش داخلی هستیم که شامل یک طرح بنیادی، سه طرح کاربردی، سه طرح توسعه ای، پنج طرح نوآوری و یک طرح برگزیده موفق در تولید ملی است.
عضو هیات علمی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران یادآورشد: همچنین 22 طرح در گروه فناوری نانو، 19 طرح در گروه محیط زیست، 16 طرح در گروه عمران، 16 طرح در گروه صنایع و مدیریت فناوری، 13 طرح معماری شهرسازی، 10 طرح در گروه هنر، هشت طرح مکاترونیک و هشت طرح هوا فضا به دبیرخانه سی امین جشنواره بین المللی خوارزمی ارسال شده است.
سی امین جشنواره بین المللی خوارزمی به همت سازمان پژوهش های علمی و صنعتی و با همکاری وزارت علوم تدارک یافته است از مجموع 667 طرح ارسالی به این جشنواره، یکصد طرح در گروه تخصصی برق و کامپیوتر، 94 طرح در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، 71 طرح در گروه زیست فناوری و علوم پایه پزشکی، 66 طرح فناوری های شیمیایی، 56 طرح در گروه مکانیک، 45 طرح علوم پایه، 42 طرح در گروه مواد، متالورژی و انرژی های نو، 30 طرح علوم پزشکی، 29 طرح در گروه نرم افزار و فناوری اطلاعات، 22 طرح به عنوان طرح های موفق در تولید ملی ارایه شده است.
علمی**1055**1440
خبرنگار: زینب کارگر** انتشار دهنده: معصومه گلشن

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال