نفت وارد مخازن 10 میلیون بشکه ای بخش خصوصی شد

گناوه-ایرنا- ورود نفت به مجموعه مخازن ذخیره سازی نفت خام بخش خصوصی کشور در پایتخت انرژی کشور بوشهردرمحدوده بنادر دیلم -گناوه با حضور مهندسانی از مناطق نفت خیز جنوب کشور و مهندسان و متخصصان پترو امید آسیا شامگاه سه شنبه با موفقیت انجام شد.

به گزارش ایرنا، به نقل از روابط عمومی شرکت پتروامید آسیا بعنوان مجری سرمایه گذار ساخت تاسیاست یادشده، این مجموعه با اتکا به توان و دانش متخصصان داخلی طراحی و اجرا شده و که با بهره برداری از آن 36درصد به ظرفیت ذخیره سازی و صادراتی کشور اضافه می شود.ا
مخازن ذخیره سازی 10 میلیون بشکه ای نفت خام امید که بزرگترین پروژه ذخیره سازی بخش خصوصی کشور است دارای یکی از بزرگترین سیستم های اندازه گیری نفت خام (میترینگ)، اتاق کنترل هوشمند است که در زمان حوادث پیش بینی نشده مانع از شعله ور شدن آتش و خسارت جانی و مالی خواهد شد.
این تاسیسات شامل 8 مخزن یک میلیون بشکه ای ، 2 مخزن 500 هزار بشکه ای و 4 مخزن هر کدام به ظرفیت 250 هزار بشکه و در مجموع معادل 10 میلیون بشکه است.
این تاسیسات در زمینی به مساحت 100 هکتار در مسیر پروژه انتقال نفت حوزه مناطق نفت خیز جنوب شامل مناطق مسجد سلیمان ، اهواز ، مارون ، آغاجاری و گچساران قرار گرفته است و پس از جمع آوری نفت در منطقه گره و گناوه زمینه انتقال به جزیره خارگ برای صادرات را فراهم می کند.
پروژه مخازن فولادی ذخیره سازی 10میلیون بشکه ای نفت در حوزه استحفاظی شمال استان بوشهر قرار است روز چهارشنبه هفته جاری (فردا) باحضور مقام های کشوری افتتاح شود.
6045/6164** خبرنگار: نعمت الله بهروزی** انتشار دهنده: اکبر اقبال مجرد

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال