سی وهشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

جشن دانش آموزان ایرانی درلبنان/حداد عادل:دشمنان از استقلال ایران عصبانی هستند

بیروت – ایرنا – دانش آموزان ایرانی جشن سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را همزمان با ایام دهه مبارک فجر و با حضور«غلامعلی حداد عادل» عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی برگزار کردند.

به گزارش ایرنا، دانش آموزان مجمتع آموزشی «شهید چمران» جمهوری اسلامی ایران در لبنان به همراه معلمان و اعضای خانواده های خود روز دوشنبه در تالار مجمع حضرت زینب (س) در ضاحیه جنوبی بیروت جمع شدند و جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را برگزار و به حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ادای احترام کردند.
در ابتدای این مراسم که با قرائت آیاتی از قرآن مجید و نواخته شدن سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد، «محمد حسین عبداللهی» سرپرست مدارس جمهوری اسلامی ایران در سوریه ، لبنان و اردن با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، از حاضران در این جشن باشکوه قدردانی کرد.

** سفیر ایران: همه مدیون امام خمینی(ره) هستیم
در ادامه این مراسم « محمد فتحعلی» سفیر جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: ایران اسلامی امروز در عرصه های مختلف مانند علم ، فناوری ، دفاعی و خودکفائی در منطقه و جهان جایگاهی خاص دارد و همه ما آن را مدیون حضرت امام خمینی(ره) و خلف صالح ایشان حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی هستیم.
فتحعلی گفت: با لطف الهی ، درایت و حکمت حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی ، پایداری و صبر ملت بزرگ ایران و به ویژه خون پاک شهیدان، امروز جمهوری اسلامی ایران با اقتدار ، قدرت و سربلندی در صحنه جهانی و منطقه ایستاده است.
وی با بیان اینکه « مقاومت یکی از آثار نگاه بلند و تاریخ ساز حضرت امام خمینی(ره) است که امروز در منطقه به ویژه لبنان و فلسطین می درخشد»، افزود: همه باید تلاش کنیم تا مفاهیم ، مبانی و آموزه هائی را که امام (ره) ارائه کرده اند ، حفظ و به طورصحیح در اختیار دیگران قرار دهیم.

** حداد عادل: دشمنان از استقلال ایران عصبانی هستند
حداد عادل نیز درابتدای سخنان خود یاد ونام شهیدان مصطفی چمران وغضنفررکن آبادی سفیر سابق ایران در بیروت را که منشا خدماتی بزرگ در لبنان بوده اند، گرامی داشت.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام سپس به روند شکل گیری شعار مردم ایران «استقلال ،آزادی،جمهوری اسلامی» که به شعار اصلی انقلاب اسلامی تبدیل شد، اشاره کرد.
وی اظهارداشت:مردم با ملاحظه اوضاع ایران در دوران شاه به ویژه وابستگی کشور به خارج، خفقان و نبود استقلال و از سوی دیگرعلاقه آنان به اسلام ، این شعار را به طور خودجوش برگزیدند و به همین دلیل بسرعت فراگیر شد.
رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی تاکید کرد:اگر امروز وضعیت و فضای کشور را با قبل از پیروزی انقلاب اسلامی که به تدریج وارد چهلمین سال خود می شود، مقایسه کنیم بخوبی پیشرفت و شکوفائی ایران در همه عرصه ها ملحوظ است.
حداد عادل درباره علت ادامه دشمنی ها با جمهوری اسلامی ایران، خاطرنشان کرد: دشمنان از استقلال و پیشرفت های ایران اسلامی و ایستادن مردم و رهبری در مقابل زورگوئی های آنها عصبانی و خشمگین هستند و برای همین با ایران و ایرانی ها دشمنی می کنند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد : یک کشورکه اتباع آن در آمریکا دست به اقداماتی زده، عزیز آمریکا است اما شهروندان ایرانی که هیچ اقدامی علیه آمریکا مرتکب نشده اند حتی آنهائی که ویزا و کارت سبز دارند، از ورود به خاک این کشور ممنوع می شوند.
وی گفت: همه سخت گیری ها ، تحریم ها و دشمنی های به ویژه آمریکا با ایران برای این است که ایران استقلال دارد و تصمیم هایش در تهران اتخاذ می شود.
رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی افزود: قدرت و اقتدار با سلاح و پول به دست نمی آید بلکه با ایمان، اعتقاد ، مقاومت ، صبر و صداقت می توان به اقتدار و قدرت دست یافت.
حداد عادل تاکید کرد: امام و رهبری همواره رژیم صهیونیستی را رژیمی ظالم، متجاوز و اشغالگر خوانده اند و حاضر نشده اند بر سر مصالح و منافع مسلمانان مصالحه کنند و کوتاه بیایند و درهرشرایطی از ملت های مظلوم از جمله فلسطین دفاع کرده اند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد:آمریکائی ها فکر می کنند با تشر زدن می توانند نور انقلاب اسلامی را خاموش کنند اما باید بدانند مردم با بصیرت ایران که با وجود تحریم ها در همه زمینه های علمی ، فناوری و دفاعی پیشرفت کرده اند، حاضر نیستند از استقلال خود دست بکشند.
وی با اشاره به دیدارهای خود با فرهیختگان و دانشگاهیان لبنان در جریان سفرش به لبنان به ویژه فرهیختگان مسیحی گفت: امروز همه فرهیختگان ومتفکران جهان به حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی با چشم احترام می نگرند و تاکید می کنند که ایران یک قدرت بزرگ منطقه ای است و می توان به آن تکیه و اعتماد کرد.
حداد عادل بعداز آنکه به دانش آموزان توصیه کرد با کسب اخلاق ، ایمان و تحصیل علم خود را برای اداره کشور در آینده آماده کنند، سخنانش را با قرائت یکی از اشعار سروده خود در باره حضرت امام خمینی(ره) به پایان رساند.
در این مراسم دانش آموزان ضمن اجرای برنامه تواشیح، سرود « ایران سرزمین من» را خواندند و به معلمان و دانش آموزان برتر جوایزی ارزنده اهدا شد.
خاورم*1324** انتشار دهنده: فردین پازوکی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال