رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران خبر داد

گردش مالی ٨٠٠ میلیارد تومانی شرکت های پارک علم و فناوری دانشگاه تهران

تهران- ایرنا- رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، میزان گردش مالی شرکت های فناور مستقر در این پارک را ٨٠٠ میلیارد تومان در سال ذکر کرد.

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دکتر محمدجعفر صدیق روز یکشنبه در مراسم رونمایی از ١٠ محصول برگزیده و گشایش فن بازار پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در جمع خبرنگاران افزود: یکی از رویکردهای جدی ما حمایت از راه اندازی شرکت های زایشی است به گونه ای که هریک از دانشجویان دانشگاه تهران که متقاضی إیجاد شرکت باشد بتواند قبل از فارغ التحصیلی، شرکت خود را تأسیس کند.
وی اعطای گرنت تحقیقاتی را از دیگر رویکردهای جدی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برشمرد و گفت: امسال موفق به پرداخت ١٠٠ گرنت پنج میلیون تومانی به فناوران و محققان شدیم درحالی که ٨٠٠ متقاضی داشتیم.
صدیق خاطرنشان کرد: علت اصلی این که فقط پاسخگوی یک هشتم تقاضاهای دریافت گرنت هستیم، به محدودیت های مالی بر می گردد.
وی با بیان اینکه محصولات فناورانه برای رسیدن به مرحله رونمایی باید فرآیندهای پیچیده ای را طی کنند، اظهار داشت: این محصولات باید دو ویژگی بارز داشته باشند، نخست اینکه از طریق تحقیق و توسعه و مهندسی معکوس، به مرحله ساخت رسیده باشند و دیگر اینکه، محصول آنها تجاری سازی شده و وارد بازار شده باشد.
صدیق خاطرنشان کرد: 25 محصول جدید شرکت های فناور پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، متقاضی رونمایی بودند که پس از مراحل داوری، 10 محصول برای رونمایی در دهه فجر امسال انتخاب شدند که امروز شاهد رونمایی آنها هستیم.
در این مراسم از 10 محصول شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با نامهای نرم افزار جامع مدیریت استراتژیک و عملکرد پوینتر، شامپو رکوبیزول، پویشگر مغزه های حفاری، یاشام 110 (دستگاه الکتروکاردیوگراف تک کاناله)، نرم افزار یکپارچه تحت وب تیم یار، واقعیت مجازی آنلاین OVR، دستگاه پرس قرص تک عددی، ماسک تنفسی FFP3، مبدل حرارتی صفحه ای 'پوسته-پلیت' Welded plate heat exchanger و سامانه پایش مکانی گیتا در محل دانشکده مدیریت دانشگاه تهران رونمایی شد.
فن بازار پارک علم و فناوری دانشگاه تهران نیز با حضور 50 شرکت دانش بنیان و با ارائه بیش از 110 محصول فناورانه در حاشیه این مراسم آغاز به کار کرد.
علمی**١٠٥٥**
خبرنگار : زینب کارگر **انتشار: زهره محتشمی پور
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.me

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر