رونمایی از 10 محصول پارک علم و فناوری دانشگاه تهران

تهران- ایرنا- مراسم رونمایی از 10 محصول فناورانه و گشایش فن بازار پارک علم و فناوری دانشگاه تهران امروز یکشنبه با حضور رییس این دانشگاه، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و جمعی از مدیران وزارتخانه های علوم، در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، در این مراسم طرح 'پویشگر مغزه های حفاری' که مجری آن حمید موسی‌زاده است، رونمایی شد، پویشگر مغزه های حفاری با ایجاد یک تصویر صحیح و دقیق رنگی از مغزه های حفاری نه تنها یک انبار دیجیتال از این مغزه‌ها را در اختیار قرار می‌دهد، بلکه شناسایی کانی‌های مختلف، دانه‌بندی و نحوه توزیع آنها را با استفاده از تکنیک‌های پردازش تصویر امکان‌پذیر می‌کند.
'پرس قرص تک عددی' با ظرفیت تولید چهار هزار و 500 قرص در ساعت از سوی محمدمهدی حق‌شناس عنوان طرح دیگری بود که در این مراسم رونمایی شد. دستگاه پرس قرص تک عددی برای تولید قرص از پودرهای دارویی به کار گرفته می‌شود.
دستگاه‌های پرس قرص در دو نوع تک‌عددی و چندعددی موجود هستند که دستگاه‌های تک‌عددی برای مراکز با تولید کم بخش آزمایشگاهی داروسازی‌ها و همچنین دانشکده‌های داروسازی مناسب است.
از دیگر طرح ها 'ماسک تنفسی FP3' بود که از سوی محمدمهدی شیرمحمدی ارایه شده است که با توجه به آلودگی شدید هوا در مراکز شهری و صنعتی می تواند به عنوان ماسک‌ تنفسی استاندارد مورد استفاده قرار گیرد.
بیشتر ماسک‌های تنفسی موجود در کشور دارای راندمان کمتر از 98 درصد است و جذب گازهای آلاینده در آنها صورت نمی‌گیرد. در این محصول که با استفاده از لایه کربن اکتیو مخصوص تولیدشده، راندمان این نوع ماسک‌ها در جذب گازهای آلاینده به 99 درصد رسیده است.
'سامانه پایش مکانی ایتا' از سوی ماهیار سلطانی رفیعی عنوان دیگر طرحی است که در این مراسم رونمایی شد، بیشتر سازمان‌ها و کسب‌وکارهای گسترده دارای فرآیندهای وابسته به نظارت و پایش تسهیلات در خدمات خود مبتنی بر مکان هستند؛ از این رو این سامانه که مکان‌محور است، با ارایه‌ دو بخش بستر تحت موبایل و تحت وب، امکان ارتباط میان اجزای توزیع‌ شده با سازمان مرکزی را فراهم می‌کند.
از دیگر طرح های رونمایی شده در این مراسم 'دستگاه الکتروکاردیوگراف تک کاناله یاشام' از سوی سید سعید باغبانی جاوید است که این دستگاه با قابلیت حمل‌ونقل آسان، در مناطق صعب‌العبور و فاقد امکانات قابل استفاده است.
'مبدل حرارتی صفحه‌ای پوسته – پلیت' از سوی علی محرابی کوشکی عنوان دیگر طرح رونمایی شده در این مراسم است که این نوع محصول تلفیقی از مزایای مبدل‌های حرارتی صفحه‌ای واشردار و مبدل‌های پوسته – لوله است.
'نرم‌افزار یکپارچه تحت وب تیم‌یار' از سوی داوود ایلی به عنوان اولین وب سرور عمومی با هدف یکپارچه‌سازی تمام فعالیت‌های سازمانی مانند مدیریت اتوماسیون اداری، صنعتی و مالی و 'نرم‌افزار جامع مدیریت استراتژیک و عملکرد پوینتر' از سوی عادل فیض به عنوان نرم‌افزار تصمیم‌سازی، برنامه‌ریزی و ارزیابی عملکرد که به سازمان‌ها در برنامه‌ریزی بلندمدت و میان‌مدت کمک می‌کند و این امکان را می‌دهد تا از طریق جمع‌آوری اطلاعات مهم سازمان از منابع اطلاعاتی مختلف، به آنها تصویری از چگونگی سازمان در راستای اهداف و استراتژی‌های خود ارائه دهند، از دیگر طرح های رونمایی شده در این مراسم هستند.
'شامپوی رکوبیزول' از سوی سیدصدرالدین نبوی طرح دیگری است که بر پایه گیاهان دارویی اجرا شده و برای شست‌وشوی روزانه سر و صورت در مواقع التهابات استفاده می‌شود و
'فناوری واقعیت مجازی آنلاین' از سوی کامدین حاج‌میرزایی دیگر طرح رونمایی شده است؛ این محصول اولین نسخه از موتور پردازش تصاویر است که برای تولید انواع شبیه‌ساز آنلاین بر اساس استانداردهای وب بدون نیاز به نصب نرم‌افزار جانبی تولید شده است.
علمی**1055**1834
خبرنگار: زینب کارگر** انتشاردهنده: ناهید شفیعی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال