در واکنشی ضداسلامی،

احترام امارات به فرمان ترامپ

تهران- ایرنا - وزیر خارجه امارات در حمایت از دستور اخیر دونالد ترامپ در ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشور اسلامی به آمریکا گفت: به تاکید دولت آمریکا مبنی بر اینکه فرمان ترامپ درباره مهاجرت مسلمانان را هدف قرار نمی دهد، احترام قائل هستیم.

در حالی که بسیاری از سران کشورها و شخصیت های سیاسی - علمی در سراسر جهان و آمریکا نسبت به دستور ترامپ واکنش نشان داده و با آن مخالفت کرده اند، اما وزیر خارجه کشور کوچک امارات نسبت به این اقدام رییس جمهور آمریکا ذوق زده شده و از آن استقبال کرده است.
به گزارش اسکای نیوز عربی، 'عبدالله زاید بن آل نهیان' امروز (چهارشنبه) در نشست مطبوعاتی خود با 'سرگئی لاوروف' همتای روس خود در ابوظبی در حاشیه نشست همکاری های عربی - روسی این سخن را گفت.
تصریحات وزیر خارجه امارات در خصوص اعتماد به دستور دونالد ترامپ در هدف قرار ندادن مسلمان در حالی است که رئیس جمهور جدید آمریکا شهروندان هفت کشور عمدتا مسلمان را به ادعای امن کردن آمریکا از ورود به این کشور منع کرده است، ادعایی که توهین به تمامی مسلمانان تلقی می شود.
شبکه تلویزیونی 'سی ان ان' به دنبال این دستور جنجالی ترامپ اعلام کرد: در چهل سال گذشته هیچ آمریکایی توسط اتباع این هفت کشور مسلمان کشته نشده اند.
براساس این گزارش از سال 1975 تا پایان 2015میلادی هیچ آمریکایی توسط اتباع این هفت کشور در خاک آمریکا کشته نشده اند.
این درحالی است که از 19 تروریست عامل حمله به آمریکا در 11 سپتامبر سال 2001، 15 نفر عربستانی بودند.
سی ان ان افزود: اما از سال 1975 تا پایان 2015میلادی 2هزار و 369 آمریکایی توسط شهروندان عربستان سعودی در حملات تروریستی کشته شده اند و در همین دوره زمانی 314 آمریکایی توسط شهروندان امارات و 162 آمریکایی نیز توسط شهروندان مصر کشته شده اند، چراکه این سه کشور خاستگاه حملات تروریستی یازده سپتامبر بودند.
این درحالی است که نام سه کشور، عربستان، امارات و مصر در فهرست منع ورود اتباع آنها به آمریکا وجود ندارد، شاید به این خاطر که ترامپ در این کشورها مناسبات تجاری دارد.
وزیر خارجه امارات در قسمتی دیگر از سخنان خود با اشاره به نشست آستانه نیز گفت: سازمان ملل باید تلاش هایش برای استفاده از نتایج نشست آستانه قزاقستان را مضاعف کند.
وی افزود: نشست آستانه تاییدی بر این قضیه است که می توان بحران سوریه را از راههای سیاسی حل و فصل کرد.
وزیر خارجه امارات همچنین درباره ایجاد مناطق امن در سوریه نیز گفت: اکنون، گرفتن تصمیم نهایی درباره پیشنهاد ایجاد مناطق امن در سوریه، خیلی زود است.
وی درباره رابطه مسکو- ابوظبی نیز گفت: روسیه شریک مهم امارات متحده عربی محسوب می شود.
خاورم**9366**1275
مترجم:صغری رحیمی*انتشار دهنده: مجید جعفری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال