اولین لابراتوار کسب و کار کشور در دانشگاه تهران راه اندازی می شود

تهران-ایرنا-اولین لابراتوار کسب و کار کشور با همکاری دانشکده مدیریت و پارک علم و فناوری دانشگاه تهران راه اندازی می شود.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، تفاهم نامه راه اندازی اولین لابراتوار کسب و کار کشور (Business Laboratory) همزمان با مراسم رونمایی و فن بازار پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در تاریخ 17 بهمن 1395 امضا و مبادله خواهد شد.
لابراتوار کسب و کار با هدف توسعه علوم کسب و کار، پاسخ به نیازهای جامعه و پاسخ به نیاز شرکت ها، اعضای هیات علمی، محققان پسادکتری، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و دانش آموختگان و شرکت های تولیدی و خدماتی در زمینه مسائل کسب و کار راه اندازی خواهد شد.
در این مراسم همچنین علاوه بر رونمایی از 10 محصول برتر شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، فن بازار جانبی نیز برگزار خواهد شد.
در این فن بازار شرکت هایی فناور مستقر در پارک، شرکت هایی که محصولات آنها رونمایی می شود، سرمایه گذاران جسورانه، شتاب دهنده های فناوری، کسب و کار های فناور (استارت آپ ها)، ارائه کنندگان خدمات به واحدهای فناور، هسته های فناور و دیگر فعالان حوزه فناوری حضور گسترده ای خواهند داشت.
پارک علم و فناوری دانشگاه تهران که ایده تاسیس آن در سال 1380 مطرح شد، در مرحله نخست، مجوز مرکز رشد واحدهای فناور را از سوی وزارت علوم در سال 1382 دریافت کرد و پس از طی فرآیندهای قانونی در اسفندماه 1384 به طور رسمی افتتاح شد.
این پارک علم و فناوری، به دنبال ایجاد نظام کامل نوآوری از دانشگاه تا بازارهای محلی، ملی، منطقه ای و بین المللی و تمهید سامانه لازم برای ایجاد شرکت های دانش بنیان زایشی دانشگاه تهران تاسیس شده است.
ثروت آفرینی برای دانشگاه از طریق ثروت تولیدشده از شرکت های زایشی، تربیت نسل جدیدی از صنعتگران و فناوران با اخلاق و متعهد به کیفیت و توسعه فرهنگ کارآفرینی و نوآوری و تحول اقتصاد کشور به اقتصاد دانش بنیان و مقاومتی، محورهای اصلی فعالیت پارک علم و فناوری دانشگاه تهران را تشکیل می دهند.
درحال حاضر بیش از 110 شرکت در مجموعه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران استقرار دارند.
علمی**1055**1440
دریافت کننده : زینب کارگر **انتشاردهنده: معصومه گلشن
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:irnaelm@https://telegram.me

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال