ملی پوش شمشیربازی:‌ برای مدال به رقابت های جام جهانی می رویم

تهران - ایرنا - ملی پوش شمشیربازی ایران گفت:‌ تمرینات خوبی را زیر نظر سرمربی تیم ملی پشت سر گذاشته ایم و با شرایط خوبی که داریم کسب مدال در بخش تیمی یا انفرادی مسابقات جام جهانی شمشیربازی دور از انتظار نیست.

مسابقات جام جهانی شمشیربازی از 15 تا 17 بهمن ماه در ایتالیا برگزار می شود و تیم ملی اسلحه سابر ایران با پنج شمشیرباز 13 بهمن ماه راهی این کشور خواهند شد.
مجتبی عابدینی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت:‌ هر پنج ملی پوش اعزامی به ایتالیا در شرایط خوبی از نظر آمادگی قرار دارند و قطعا بازیکنان با انگیزه و شرایط روانی مطلوب راهی این رقابت ها می شوند.
وی ادامه داد:‌ سطح رقابت های جام جهانی شمشیربازی ایتالیا با جام جهانی گذشته در سنگال فرقی ندارد و برترین های جهان برای کسب امتیازات انفرادی و تیمی و در نهایت افزایش رنکینگ به شهر پادوا در ایتالیا می آیند.
دارنده عنوان چهارمی المپیک 2016 اضافه کرد:‌ البته ورزش و رقابت های ورزشی قابل پیش بینی نیست زیرا عوامل متعددی علاوه بر آمادگی ورزشکاران بر نتیجه تاثیر گذار است و این امکان وجود دارد که هر متغییری نتیجه را تغییر دهد و این چیزی بود که در المپیک 2016 ریو نیز اتفاق افتاد.
عابدینی راهبرد وزارت ورزش و جوانان برای کسب مدال در بازی های آسیایی 2018جاکارتا و المپیک 2020 توکیو را موجب افزایش مسئولیت شمشیر بازان ملی پوش دانست و افزود: با توجه به این انتظارات، تیم ملی باید بیش از گذشته برای حضور قدرتمند در رقابت ها تلاش می کند.
وی داشتن سالن اختصاصی و استاندارد شمشیربازی، ‌افزایش بودجه فدراسیون برای حضور توانمند در رقابت های بین المللی و جذب حامی مالی را از مهمترین نیازهای فدراسیون برای موفقیت بیشتر شمشیربازان عنوان کرد.
جام جهانی شمشیربازی ایتالیا با حضور 170 ورزشکار از سراسر جهان طی سه روز برگزار می شود و ایران با محمد عابدینی ، علی پاکدامن ،‌محمد رهبری ،‌فرزاد باهر ارسباران و محمد فتوحی در این رقابت ها حاضر خواهد شد.
ورزشی **1828 – خبرنگار :‌خدیجه روزبهانی انتشاردهنده:\لی خورسندی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال