یک فرمانده ارتش صهیونیستی: حزب الله تهدید اصلی ناوگان دریائی اسرائیل است

بیروت – ایرنا – « دیوید سلما» فرمانده پایگاه دریائی منطقه حیفای ارتش صهیونیستی اعتراف کرد که حزب الله تهدید اصلی برای ناوگان نیروی دریائی این رژیم است و این رژیم تهدیدهای « سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله را بسیار جدی می گیرد.

به گزارش ایرنا «دیوید سلما» در گفت وگو با روزنامه صهیونیستی « اسرائیل هیوم» تاکید کرده است که فرماندهان نیروی دریائی ارتش رژیم صهیونیستی اصابت موشک به کشتی جنگی این رژیم در جریان جنگ دوم علیه لبنان در سواحل بیروت را هرگز فراموش نمی کنند اما حزب الله امروز موشک هائی در اختیار دارد که می تواند انواع کلاهک های جنگی را با بردهای مختلف حمل کنند.
در پایگاه دریائی حیفا، بیشتر ناوگان دریائی ارتش صهیونیستی مانند یگان غواص ها ، کشتی های جنگی و از جمله یگان معروف« الشییطت 13» مستقر هستند.
براساس این گزارش، روزنامه لبنانی الاخبار هم روز شنبه در این خصوص نوشت: معادلات بین رژیم صهیونیستی و مقاومت همزمان آمیزه ای از مسائل ساده و پیچیده است.
الاخبار افزود:رژیم صهیونیستی با وجود برخورداری از قدرت بسیار بالای نظامی، نگران پرداخت تاوان سنگین ناشی از به کار گیری قدرت نظامی خود است و برای همین جرات استفاده از آن را ندارد.
« از جنگ 33 روزه سال 2006 تاکنون این معادله مانع رویاروئی همه جانبه اما قدرت بازدارندگی متقابل که اسرائیل به آن اعتراف کرده مانع شروع یک درگیری نخواهد شد».
این روزنامه لبنانی خاطرنشان کرد: از حیث نظری، رژیم صهیونیستی همه دلایل لازم برای یک حمله گسترده به لبنان را دارد، طبق گفته های مقامات رسمی رژیم صهیونیستی، حزب الله تهدید شماره یک برای آن به شمار می آید. « علاوه بر این، هر روزی که رژیم صهیونیستی نمی تواند این تهدید را از پیش روی خود بردارد بر قدرت کمی و کیفی حزب الله افزوده می شود و البته معضل برای اسرائیل این است که سلاح حزب الله از یک سو مهمترین انگیزه حمله رژیم صهیونیستی علیه لبنان برای نابود کردن این سلاح است و از سوی دیگر مانع اصلی برای حل این مشکل است».
الاخبار تصریح کرد:ازهمین رو رژیم صهیونیستی با دست برداشتن از اقدام مستقیم نظامی و از ترس هزینه های بالای چنین اقدامی به گزینه های جایگزینی متوسل شده که فکر می کند همه نتیجه را دربر خواهد داشت.
« رژیم صهیونیستی در سال های گذشته به یک سری علل ، عوامل ، شرایط و واقعیت های خارجی مانند تحت فشار قرار گرفتن حزب الله و همپیمانان آن در داخل لبنان، جنگ سوریه که تل اویو امیدهای زیادی به آن داشت، متوسل شده اما هر بار چیزی جز شکست عایدش نشد و در مقابل حزب الله با اقتدار بیشتر ، توانایی های گسترده تر و تاثیرگذارتر و بازدارندگی بهتر از این پرونده ها خارج شده است».
این روزنامه لبنانی نوشت:با این وجود رژیم صهیونیستی در سال های گذشته آمادگی های نظامی خود را برای بدترین سناریو یعنی وقوع جنگ متوقف نکرده است، جنگی که مسئولان این رژیم در سطوح مختلف اعلام کرده اند به دنبال آن نیستند.
« طبق گزارش های منتشره در تل آویو، ارتش رژیم صهیونیستی از ده سال پیش تاکنون آمادگی های علنی و غیرعلنی خود را به طور مداوم افزایش داده است اما هنوز به جایی نرسیده که بتواند از هزینه های جنگ فرار کرده و یا آن را کاهش دهد».
این روزنامه لبنانی با بیان اینکه« خودداری رژیم صهیونیستی از حمله به هیچ عنوان به معنای منتفی شدن اراده آن برای جنگ نیست»، افزود: درست است ، قدرت نظامی حزب الله به حدی رسیده است که دشمن را به چاره اندیشی و در پیش گرفتن همه گزینه های جایگزین وادار کرده ، هرچند ابتکارعمل برای رویاروئی متغیر موثر و اصلی نزد تصمیم گیران در تل آویو است.
« اما با از بین رفتن این گزینه ها برای رویاروئی حزب الله همچنانکه در روند کنونی جنگ سوریه می توان آن را مشاهده کرد، رژیم صهیونیستی با تصمیم دشواری روبه رواست به این معنا که در صورت خودداری از جنگ تهدیدها بیشتر و بیشتر می شود و در صورت حمله تاوان سنگینی در انتظارش خواهد بود».
الاخبار خاطرنشان کرد: در چارچوب این معادله، تل آویو می کوشد تا در زمانی که جنگ شروع نشده است، سطح بازدارندگی خود را بالا ببرد به این صورت که حزب الله درکند از جزئیات تهدید ها و نیت های آن آگاه است و در صورت لزوم آمادگی لازم برای رویارویی را دارد.
« این خود یک جنگ متفاوت است که فکر و اندیشه رهبران حزب الله و مردم و طرفداران آن را هدف گرفته همانطور که افکار عمومی صهیونیست ها را هدف قرار می دهد و تاکید می کند که ارتش صهیونیستی برای هرگونه سناریویی در عرصه لبنان آمادگی دارد».
« موضع گیری ها و اظهار نظرهای مقامات سیاسی و نظامی رژیم صهیونیستی و گزارش های منتشر شده در رسانه های صهیونیستی در همین چارچوب قرار دارد و از جمله مواضع روز گذشته نیروی دریایی رژیم صهیونیستی درباره تهدید دریایی حزب الله و آمادگی برای مقابله با آن است». ناگفته نماند که این سلاح در جنگ سال 2006 کنار گذاشته شد و امکانات مقاومت در آن دوره، بخش کوچکی از امکانات امروز به شمار می آمد.
« دیوید سلما» فرمانده پایگاه حیفای نیروی دریایی رژیم صهیونیستی به صهیونیست ها در خصوص برآوردهایش از جنگ آینده هشدار داد و گفت که حزب الله دیگر یک گروه کوچک به شمار نمی آید که فقط جنگ های چریکی را در دستور کار خود دارد بلکه به ارتشی تبدیل شده و در مقایسه با گذشته توانائی های نظامی آن بسیار افزایش یافته است.
وی افزود: حزب الله اگر پیش از این یک نوع موشک و به تعداد محدود در اختیار داشت، امروز موشک هایی با قابلیت حمل کلاهک های جنگی متنوع و با انواع بردها را در اختیار دارد و جهش بزرگی در این زمینه ها پیدا کرده است.
دیوید سلما تاکید کرد: زمانی که سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله از سیطره بر الجلیل سخن می گوید باید فرض را بر این گذاشت که آنها از مسیر دریایی نیز می توانند به این شهر دست پیدا کنند، بلکه حتی برای این کار تمرین کرده و خود را آماده کرده اند.
این افسر صهیونیست خاطرنشان کرد:در فیلم های منتشر شده توسط حزب الله، نیروهای آن در دریا دیده می شوند پس این مساله ایجاب می کند ارتش اسرائیل آمادگی لازم را برای همکاری مشترک نیروهای ، دریائی ، زمینی و هوائی کسب کند.
وی تکرار حادثه ای مانند هدف قرار گرفتن کشتی جنگی «ساعر» در جنگ 33 روزه را در جنگ آینده بعید ندانست و تصریح کرد: بعید نیست که حزب الله در صورت وقوع جنگ ، پایگاه های استخراج نفت را در دریا مورد حمله قرار دهد،پس باید اظهارات دبیرکل حزب الله را بخوبی گوش کنیم و تهدیدهای او را بسیار جدی بگیریم.
روزنامه صهیونیستی «هاآرتص » دیروزخبر معناداری را در این چارچوب منتشر کرد مبنی بر اینکه «گادی آیزنکوت» رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی، افسران بالاتر از درجه سرهنگی را در اردوگاه دانشکده های نظامی در پایگاه غلیلوت در شمال تل آویو جمع کرد تا با « بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم دیدار کنند.
هاآرتص به جزئیات این دیدار اشاره نکرده است.
آیزنکوت پیش از این دیدار، از پایگاه های نظامی ارتش صهیونیستی در مرزهای لبنان بازدید کرد.
خاورم*390*1324** انتشار دهنده: فردین پازوکی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال