خداحافظی «جهانبازی» از داوری در فوتبال

تهران- ایرنا- فدراسیون فوتبال اعلام کرد: «یدالله جهانبازی» داور بین المللی فوتبال کشور عصر دوشنبه از دنیای داوری خداحافظی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فدراسیون فوتبال، «جهانبازی» پس از دیدار با «علی کفاشیان» نایب رئیس فدراسیون فوتبال، تصمیم خود را برای خداحافظی از دنیای داوری اعلام کرد.
نایب رئیس فدراسیون فوتبال در این دیدار گفت: داورانی مانند شما سرمایه خوب و بزرگ فوتبال کشور هستند و اگر هم نتوانید در بحث داوری در کنار فوتبال کشور باشید، قطعاً از تجارب ارزنده شما به عنوان ناظر در مسابقات داخلی و بین المللی و همچنین توسعه و گسترش داوری کشور استفاده خواهد شد.
وی با تقدیر و تشکر از زحمات جهانبازی برای 22 سال حضور فعال در عرصه داوری فوتبال کشور گفت: با هماهنگی های انجام شده با حامی مالی داوری فوتبال کشور و در آینده ای نزدیک از داوران عزیزی مانند شما و محسن ترکی که از دنیای قضاوت خداحافظی کرده اند، تقدیر و تشکر ویژه به عمل خواهد آمد.
یدالله جهانبازی متولد سال 1352 بوده و از سال 1373 فعالیت خود را در عرصه داوری آغاز کرد. وی در سال 1376 مدرک درجه 2 و در سال 1379 زیر نظر محمدصالحی در اصفهان مدرک داوری درجه یک خود را اخذ کرد و در سال 1381 موفق به دریافت داوری درجه ملی شد.
جهانبازی در سال 1386 به همراه علیرضا فغانی و سعید مظفری زاده وارد فهرست داوری بین المللی شده و برای 12 سال در دیدارهای لیگ برتر قضاوت کرده است.
وی گفت: نخستین قضاوت خود در لیگ برتر را در بازی فجر سپاسی با پیکان انجام دادم و آخرین سوت را نیز در بازی ذوب آهن و سیاه جامگان زدم. همچنین شهرآورد 79، فینال جام حذفی و بازی های حساس پلی آف لیگ دسته اول را در کارنامه خود دارم.
وی افزود: نزدیک به 30 بازی را در عرصه های بین المللی قضاوت و حدود پنج سال در لیست بین المللی بودم و به دلایلی و با وجودی که هفت سال دیگر نیز می توانستم در لیست بین المللی باشم، خود را بازنشسته کرده ام.
جهانبازی گفت: در تست آمادگی نیم فصل اول که شهریور ماه در شیراز انجام شد از ناحیه رباط صلیبی دچار آسیب دیدگی شدم و پس از آن زیر نظر پزشک معالجات خود را آغاز کردم. پس از انجام بدنسازی، استخر و فیزیوتراپی آماده نیم فصل اول شدم که بعد از چند روز دچار پارگی عضله شده و بعد از آزمایش های پزشکی متوجه شدم که به تست نیم فصل اول نمی رسم.
وی افزود: بعد از صحبت های زیادی که با حسن کامرانی فر داشتم تصمیم گرفتم از دنیای داوری خداحافظی کنم و امیدوارم بتوانم تجربیاتی که در این 22 سال کسب کرده ام را در اختیار داوران جوان قرار دهم.
ورزشی**9129
تنظیم کننده: مهدی رهبرانتشاردهنده:علی خورسندی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال