استاندار استان مرکزی

تقویت همکاری بین بخشی راهکار محوری در کاهش آسیب های اجتماعی است

اراک - ایرنا - استاندار استان مرکزی گفت: تقویت همکاری بین بخشی و ارائه راهکار محوری در استفاده حداکثری از توان دستگاه های اجرایی، بهترین ابزار در کاهش و مقابله با آسیب های اجتماعی است.

محمود زمانی قمی در نشست کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان مرکزی که با حضور وزیر کشور در اراک برگزار شد، افزود: آسیب های اتجتماعی پیچیدگی بالایی دارند و برای مهار آن ها روح همکاری بین بخشی باید بالارود و در راستای تحقق فرامین مقام معظم رهبریمساعدت حوزه قضایی، فرهنگی، انتظامی و اجرایی اصلی اجتناب ناپذیر است.
وی ادامه داد: استان مرکزی به دلیل قرارگرفتن در شاهراه شمال به جنوب و شرق به غرب کشور ، از نظر مبارزه با مواد مخدر حائز اهمیت زیادی است و مسئولان فعال در این حوزه با درک این مهم امسال توانسته اند 6 هزار و 250 کیلوگرم انواع مواد مخدر را در این استان کشف کنند و رقم این شاخص نسبت به مدت مشابه سال گذشته 58 درصد افزایش دارد.
استاندار استان مرکزی یاد آور شد: حدود 30 هزار معتاد در استان مرکزی وجود دارد که قریب 10 درصد آنان را زنان تشکیل می دهند.
زمانی قمی بیان کرد: در حوزه بیماری های ناشی از رفتارهای پرخطر نیز 215 فرد آلوده به ویروس ایدز در استان مرکزی وجود دارد.
وی گفت: الگوی مصرف مواد مخدر در این استان مرکزی بیشتر شامل اعتیاد به مواد مخدر تریاک، هروئین و شیشه رتبه های اول تا سوم است و 90 منطقه آلوده در این استان وجود دارد که 15 منطقه آن پرخطر است.
زمانی قمی بیان کرد: سند کنترل آسیب های اجتماعی در استان مرکزی تدوین و در دست اجرا است و 45 دستگاه در این حوزه فعالیتی تکلیف دارند و تا کنون 946 عملیات و برنامه آن اجرایی شده است.
استاندار استان مرکزی افزود: ستاد راهبری فامسا در این استان با ایجاد مرکز آموزش ازدواج و طلاق و کانونی در دانشگاه آزاد اسلامی اراک به آموزش های قبل از ازدواج اقدام کرده است.
زمانی قمی، صنعت را یکی از شاخصه های مهم و مثبت استان مرکزی عنوان کرد و گفت: 16 میلیون لیتر بنزین مصرفی کشور روزانه در پتروشیمی شازند تولیدمی شود و این استان در تنوع محصولات تولیدی رتبه اول کشور و در حوزه صنایع مادر تخصصی در جایگاه دوم قرار دارد.
وی ادامه داد: در کنار این مزیت، صنعتی بودن با خود پدیده ای نظیر مهاجرت پذیری را نیز دارد که این مهم سیستم خود کنترلی استان را تحت الشعاع قرار می دهد.
دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر کشور در این نشست گفت: استان مرکزی در عرصه مواد مخدر جزء استان های برتر در حوزه مبارزه و راهبردهای پیشگیرانه است.
علی مویدی افزود: در حوزه پیشگیری از مواد مخدر ،استان مرکزی سومین حوزه اثرگذار شناخته شده است و این استان در بحث توانمند سازی و پیشگیری از اعتیاد اقدامات شایسته و قابل دفاعی دارد.
وی ادامه داد: این استان در حوزه کشف موادمخدر فعالانه عمل کرده است و به عنوان یکی از استان های پیشرو در این خصوص بوده است.
وزیر کشور روز پنج شنبه در سفر یک روزه خود به استان مرکزی در نشست مشترک شوراهای اسلامی شهر و روستا، شهرداران، دهیاران و کارآفرینان روستایی این استان حضور می یابد.
شرکت در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی با حضور فعالان اقتصادی و بخش خصوصی و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و بازدید از حوزه علمیه خاتم الانبیاء اراک از دیگر برنامه های وزیر کشور و جانشین رئیس جمهوری در شورای اجتماعی کشور در سفر به استان مرکزی است.
استان مرکزی به عنوان چهارمین قطب صنعت کشور و دومین قطب صنایع مادر تخصصی است و بیش از دو هزار و 900 واحد صنعتی کوچک و بزرگ در این استان مستقر است.
1955/ 6013/خبرنگار: مهدی عظیمی**انتشار دهنده:مژگان حیدری

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال