مدیرعامل هلال احمر خوزستان:توزیع کنسرو رایگان در استان در راستای طرح توانمند سازی مناطق محروم است

اهواز - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: توزیع کنسرو رایگان در برخی مناطق استان، در قالب طرح توانمندسازی مناطق محروم بوده که از سه سال گذشته تا کنون در خوزستان در حال اجراست.

علی خدادادی پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا درباره تحریف اخبار مربوط به توزیع بسته غذایی در شهرهای محروم خوزستان گفت: طرح توزیع بسته های غذایی بخشی از خدمات جمعیت هلال احمر خوزستان است که در راستای طرح توانمندسازی مناطق محروم و کم برخوردار از سه سال گذشته آغاز شده است.
وی هدف اصلی طرح توانمندسازی را آموزش و کمک همه جانبه برای بهبود وضعیت خانواده ها در مناطق محروم و کم برخوردار دانست و افزود: طرح توانمندسازی اقشار آسیب پذیر در ابتدا با عنوان 'طرح محرومیت زدایی' و پس از شناسایی مناطق محروم در 10 نقطه از استان از قبیل بخش های محروم باغملک، شادگان، ایذه، اندیکا، شوشتر، بهبهان و رامهرمز، دزفول و اندیمشک اجرا شد که برکات زیادی به همراه آورد و این طرح از امسال با عنوان 'طرح توانمندسازی' در نقاط دیگری در استان در حال اجراست.
خدادادی با اشاره به اینکه مردم خوزستان به ویژه در مناطق محروم از آمادگی کافی برخوردار نیستند، اضافه کرد: طرح توانمندسازی برای افزایش آمادگی مردم به ویژه در روستاها و مناطق محروم است که در آن خدماتی از قبیل آموزش های مهارتی، امدادی و خودمراقبتی از قبیل داروی رایگان، خدمات فرهنگی اجتماعی همچون بلیت رایگان و خدمات معیشتی از جمله بسته غذایی، نوشت افزار و پوشاک به جمعیت هدف که شامل دانش آموزان، مراکز ترک اعتیاد، زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست، خانواده زندانیان و خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی ارائه می شود.
به گفته وی این خدمات از سه سال پیش آغاز شده و مستندات آن نیز موجود است که هلال احمر در ایذه، اندیکا، شادگان، دشت آزادگان و... اقلامی را توزیع کرده است.
خدادادی همچنین با بیان اینکه با گسترش برنامه های محرومیت زدایی، هدف حمایت از سلامت و زندگی انسان‌ها تحقق می یابد، اظهار کرد: هلال احمر در راستای افزایش آمادگی اقشار مختلف جامعه طرح های متعدد از جمله طرح ملی خادم (خانواده آماده در مخاطرات، طرح دادرس (برای افزایش آمادگی دانش آموزان) و خانه هلال در روستاها (افزایش آمادگی در روستاها) و کمک به اجرای برخی طرح های عمرانی از قبیل آبرسانی به مناطق محروم را اجرا کرده است.
وی تاکید کرد: یکی از ماموریت های داوطلبان، حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه است و به همین منظور در راستای دست یابی به اهداف خیرخواهانه و بشر دوستانه، جمعیت هلال احمر، اقدام به اجرای این طرح کرده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با بیان اینکه طرح توانمندسازی اقشار آسیب پذیر با همکاری بخش های مختلف از جمله تشکل های مردم نهاد و داوطلبان، اجرا می شود گفت: این طرح با اهداف هلال احمر هم راستاست و اجرای برنامه های مختلف بشردوستانه با رویکردی جدید به شمار می آید.
بر اساس این گزارش، اخبار مربوط به طرح توانمندسازی مناطق محروم بهانه جدید برای هجمه و تخریب دولت تدبیر و امید در خوزستان شده است.
در روزهای اخیر برخی از مخالفان دولت با دستاویز قراردادن خبر توزیع کنسرو ماهی و مرغ رایگان که در قالب بسته های غذایی انجام شده بود، سعی کردند آن را به مساله انتخابات آتی ریاست جمهوری گره بزنند تا خاطره 'توزیع سیب زمینی' در آستانه انتخابات دولت دهم را در اذهان عمومی کمرنگ کنند.
7151/6068
خبرنگار: نادره وائلی زاده **انتشار دهنده:محمدعلی فریدپناه

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال