معاون توسعه شهری و روستایی وزیرکشور از طرحهای عمرانی اراک بازدید کرد

اراک - ایرنا - معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور روز پنجشنبه در جریان سفر وزیر کشور به استان مرکزی از طرح های عمران شهری اراک بازدید کرد.

به گزارش ایرنا، هوشنگ خندان دل، از روند عملیات اجرایی چهار تقاطع غیرهمسطح میدان شریعتی، میدان ورزش، شهید کاوه نبیری، شهید صیدی و 2 طرح زیرگذر میدان امام حسن (ع) و مرکز هوشمند کنترل ترافیک اراک بازدید کرد.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در جریان بازدید از این طرح ها گفت: طرح های عمرانی مختلفی در کلانشهر اراک در دست اجرا است که انتظار می رود زودتر به بهره برداری برسد.
هوشنگ خندان دل افزود: با توجه به اینکه کلانشهر اراک یکی از هشت شهر آلوده کشور است بهره برداری از طرح های در دست اقدام شهرداری نقش موثری در کاهش آلودگی هوا و روان سازی ترافیک در این کلانشهر دارد.
وی گفت: افزایش مراکز هوشمند کنترل ترافیک در کشور امری ضروری است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور ادامه داد: با توجه به گسترش شهرها، استفاده از روش های سنتی در کنترل ترافیک جوابگو نیست و باید از شیوه های مدرن و نوین بهره گیری شود.
در بازدید خندان دل از طرح های عمران شهری اراک، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مرکزی و شهردار اراک نیز حضور داشتند.
وزیر کشور امروز در سفر یک روزه خود به استان مرکزی در نشست کارگروه امور اجتماعی و فرهنگی استان شرکت کرد و از شرکت آلومرول نوین اراک بازدید کرد.
حضور نشست مشترک شوراهای اسلامی شهر و روستا، شهرداران، دهیاران و کارآفرینان روستایی، نشست ستاد اقتصاد مقاومتی با حضور فعالان اقتصادی و بخش خصوصی و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی از دیگر برنامه های وزیر کشور و جانشین رئیس جمهوری در شورای اجتماعی کشور در سفر به استان مرکزی است.
کلانشهر اراک مرکز استان مرکزی است و در این شهر بیش از 600 هزار نفر جمعیت زندگی می کند.
3005/3075/خبرنگار:معصومه صفری***انتشار دهنده:حسین مهدی زاده اصفهانی*

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال