فرماندار نطنز:

مراسم تشییع آیت الله هاشمی رفسنجانی در تاریخ انقلاب ماندگار شد

نطنز، کاشان - ایرنا - فرماندار شهرستان نطنز گفت: تشییع پیکر آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام ماندگار و در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت و ضبط شد.

به گزارش ایرنا، یوسف حسنی روز پنجشنبه در آئین بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی که با حضور مسئولان شهرستانی، کارکنان ادارات و ارگان ها و مردم ولایی نطنز در مصلی نماز جمعه مسجد الزهرا (س) برگزار شد اظهار داشت: ملت ایران با حضور خود در مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری که بیش از 59 سال خدمت های ارزنده به ملت ایران ارائه داده بود، یادش را گرامی داشته و از زحماتش قدردانی کردند.
وی افزود: تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی ماندگار و در تاریخ ایران اسلامی ثبت شد و کوچک و بزرگ و پیر و جوان در مراسم خاکسپاری این عالم بزرگ که به عنوان یکی از ارکان اصلی نظام به حساب می آمد شرکت کردند.
فرماندار نطنز تصریح کرد: یکی از عواملی که موجب حضور باشکوه مردم در مراسم تشییع پیکر رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام شد، مردمی بودن او بود و هیچ کس نمی تواند دستاوردها و زحماتش را انکار کند.
وی با اشاره به قسمتی از پیام رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوریی در خصوص رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی اضافه کرد: ما هاشمی رفسنجانی را به عنوان یک سیاستمدار و اقتصاد دان می شناسیم در صورتی که او دانشمند فرهیخته ای بود که جایگاه علمی آن ناشناخته ماند و 100 اثر علمی از آیت الله هاشمی رفسنجانی به جا مانده است.
حجت الاسلام روح الله امینی امام جمعه نطنز نیز در این آئین در سخنانی به بیان خصوصیات فردی، اخلاقی و اجتماعی مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی و سوابق مبارزاتی وی در قبل و بعد از انقلاب اسلامی اشاره کرد.
شهرستان نطنز در 125 کیلومتری شمال مرکز استان اصفهان قرار دارد.
7408/7430 * خبرنگار: رحمت الله کاملی بادی * انتشار: محمد جهانگیریان

* لینک جستجو کانال ایرنا کاشان در تلگرام: irnakashan@
*ایمیل: kashan@irna.ir

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال