عضو ستاد عالی کانون های فرهنگی مساجد: طلبه موفق سرباز امام زمان(عج) است

بیرجند - ایرنا - مدیرکل بازرسی، نظارت و ارزشیابی ستاد عالی کانونهای فرهنگی مساجد گفت: رمز موفقیت طلبه این است خود را به خدا بسپارد و سرباز امام زمان(عج) باشد.

حجت الاسلام سید علی حسینی خراسانی، روز پنجشنبه در همایش آیین تجلیل از 14نفر از روحانیان خادم خراسان جنوبی در بیرجند افزود: طلبه باید فقط علم را برای رضای خدا کسب کند، داشتن اخلاص، نظم و تلاش از شرایط طلبه خوب است.
وی یادآور شد: طلبه ای که این شرایط را دارد در هر آبادی وارد شود به برکت حضورش خدا عذاب را از اهل قبرستان آنجا بر می دارد.
وی تصریح کرد: در طول تاریخ، اسلام توسط روشنفکران بی دین و دینداران جاهل ضربه خورده است.
وی اضافه کرد: به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی توسط استکبار در دنیای اسلام ایجاد شد، وهابی ها در بین اهل سنت و فرقه ضاله بهایی را در بین شیعیان برای ایجاد نفاق در بین مسلمانان ایجاد کردند.
همچنین امام جمعه بیرجند گفت: به فرموده شهید مرتضی مطهری یکی از آسیب های روحانیت اهل سنت نگاه به دستگاه و حاکمیت برای حقوق و مزایای خود است، به این دلیل هرچه حاکمان بگویند آنها هم تایید می کنند.
حجت الاسلام علی رضایی بیرجندی، افزود: عوام زدگی هم از آسیب های روحانیان شیعه است چون از طریق عوام و جامعه ارتزاق می کند گاهی به جای اینکه جلودار باشد پسروی می کند و دچار آسیب جدی می شود.
وی ادامه داد: جامعه ای که پیامبر (ص) و یاران ایشان داشتند کار علی (ع) به جایی می رسد که در بیابان سر در چاه فرو می برد و در دل می کرد.
وی یادآور شد: اگر بخواهیم جامعه را جلو ببریم با تنگ نظری نمی شود، در تشییع جنازه آیت الله هاشمی در جلو دانشگاه تهران به دلیل وجود خیل عظیم جمعیت احساس کردم که جریان منا ممکن است تکرار شود.
وی تصریح کرد: این جمعیت به پاس بزرگداشت خدمات آیت الله هاشمی این یار دیرین امام و رهبری آمده بودند.
در این همایش از 2 ائمه جمعه و جماعت مسجد ، همین تعداد سفیر هدایت ، 2 روحانی مستقل، یک نفر ائمه جمعه شهرستان، یک روحانی خواهر، 2 روحانی مستقر در روستا، همین تعداد استاد حوزه و از خانواده 2 شهید شاخص روحانی هم تجلیل می شود.
با فعالیت 26 حوزه علیمه خواهر و برادران شیعی و سه حوزه اهل سنت در مجموع سه هزار و 700 طلبه در خراسان جنوبی حضور دارند که از این تعداد 300 نفر روحانیان سنت ، 700 طلبه خواهر و بقیه برادر هستند.
*7559*2047*خبرنگار-امیرشاهین نایبی فر* انتشار دهنده- عباسقلی اشکورجیری

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال