آیت الله هاشمی رفسنجانی مجاهد و تکیه گاهی برای رهبر معظم انقلاب بود

اردستان، کاشان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی یک مجاهد، مجاهد پرور و تکیه گاه عظیمی برای رهبر معظم انقلاب اسلامی بود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید مصطفی طباطبایی نژاد روز پنجشنبه در جلسه گرامیداشت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در امامزاده موسی (ع) اردستان افزود: همانطور که رهبر فرزانه انقلاب در نماز بر پیکر ایشان از خدا می خواهند او را با مجاهدان محشور کند آیت الله هاشمی رفسنجانی هم مجاهد و هم مجاهد پرور بوده است.
وی با بیان این که در دوران قبل از انقلاب، آیت الله هاشمی رفسنجانی متحمل زندان و شکنجه های فراوان شد تصریح کرد: این عالم بزرگوار با پیروزی انقلاب مسندهای مهمی هم چون ریاست جمهوری، ریاست مجلس خبرگان رهبری، ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام و امامت جمعه موقت تهران را عهده دار بود و در این سمت ها به خوبی به نظام و کشور خدمت کرد.
نماینده ولی فقیه در سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور خاطر نشان کرد: ترس و وحشت در ذات آن مرحوم وجود نداشت و او یک سیاستمدار متدین ، شجاع، متعهد، واقع بین، صابر، صادق، استوانه انقلاب و امین مردم بود.
وی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی در راس سیاست مداران جهان قرار دارد و امروز دنیا با عظمت از ایشان یاد می کند.
طباطبایی نژاد افزود: اختلاف نظرها و اجتهادهای متفاوت نتوانست پیوند قلبی وی به رهبر معظم انقلاب را کم کرده و لحظه ای او را از تبعیت ایشان باز دارد.
نماینده ولی فقیه در سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور خطاب به مردم گفت: توصیه می کنم از گوش دادن به شایعه و شایعه پراکنی پرهیز کرده ، آبروی افراد را حفظ و به نظرهای دیگران احترام گذاشته و از اتهام زنی و دروغ پرهیز کنید.
طباطبایی نژاد خاطر نشان کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی تمام توان مالی، اقتصادی و نیروی جسمانی خود را در راه اعتلای نظام و عظمت جمهوری اسلامی به کار گرفت و تالیفات متعددی در راه اسلام و انقلاب دارد.
وی از مسئولان خواست با حفظ اتحاد و همدلی به مشکلات اقتصادی مردم و رفع مشکل جوانان پرداخته و در جهت رفع معضل های جامعه گام بردارند.
آیت الله علی اکبرهاشمی رفسنجانی شامگاه یکشنبه (19دیماه) در سن 82 سالگی به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان شهدای تجریش به ملکوت اعلی پیوست.
پیکر وی بعد از اقامه نماز از سوی رهبر معظم انقلاب و تشییع میلیونی مردم، بعدازظهر روز سه شنبه (21 دیماه) در جوار حضرت امام خمینی (ره) آرام گرفت.
اردستان با 45 هزار نفر جمعیت در 118 کیلومتری شمال مرکز استان اصفهان قرار دارد.
7408/7431 * خبرنگار: رحمت الله عامری نیا * انتشار: محمد جهانگیریان

* لینک جستجو کانال ایرنا کاشان در تلگرام: irnakashan@
*ایمیل: kashan@irna.ir

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال