تمهیدات ویژه برای توسعه حمل و نقل پاک در مشهد

مشهد- ایرنا- شورای شهر مشهد تمهیدات و تسهیلات ویژه ای برای توسعه حمل و نقل پاک در این کلانشهر را مصوب کرد.

به گزارش ایرنا در نشست علنی روز پنجشنبه شورای اسلامی شهر مشهد، لایحه شهرداری در خصوص ارائه تسهیلات برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی بار و گسترش حمل و نقل پاک بررسی و به تصویب رسید.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد در این خصوص اظهار کرد: طبق این مصوبه شهرداری می تواند به منظور نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر، جایگزینی موتورسیکلت برقی و واگذاری دوچرخه نسبت به اعطای تسهیلات از محل خط اعتباری خود نزد بانکها به اشخاص حقیقی و حقوقی اقدام کند.
محمد سهیلی، این طرح را پنج ساله عنوان و بیان کرد:‌ طرح مزبور از تاریخ ابلاغ مصوبه به مدت 2 سال آزمایشی اجرا خواهد شد.
وی گفت: حداقل سن ناوگان فرسوده حمل و نقل عمومی برای بهره مندی از تسهیلات این مصوبه 10 سال است و میزان تسهیلات دریافتی نیز توسط شهرداری با لحاظ اولویت در نوسازی ناوگان تعیین شده است.
سهیلی خاطرنشان کرد: شهرداری برای تشویق متقاضیان نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر شامل تاکسی، ون، مینی بوس، وانت و کامیونت به جایگزینی و استفاده از ناوگان حمل و نقل پاک برقی و ترکیب برقی و منبعی را به مدت پنج سال از پرداخت هزینه های مربوط به صدور مجوزهای اشتغال، فعالیت، تردد و عوارض سالیانه ناوگان حمل و نقل عمومی معاف می کند.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به فعالیت 400 هزار موتور در حوزه حمل و نقل بار در سطح شهر افزود: تسهیلات مرتبط با تبدیل موتورسیکلت بنزینی به برقی به متقاضیانی تعلق می گیرد که مجوزهای قانونی لازم را از مراجع ذی صلاح گرفته باشند.
سهیلی بیان کرد: همچنین شهرداری در راستای توسعه فرهنگ دوچرخه سواری و به منظور تشویق شهروندان فعال در این عرصه باید نسبت به تقدیر از فعالان این عرصه از محل اعتبارات فرهنگی و اجتماعی اقدام کند.
در پایان این لایحه با 16 رای از 17 عضو حاضر در جلسه به تصویب رسید.
خبرنگار: ندا جواهرفر ** منتشرکننده: علی اصغر ایزدی
7505/5132

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال