ساخت آشیانه بالگرد و پایگاه امداد و نجات هوایی ایلام آغاز شد

ایلام - ایرنا - آیین کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی ساخت آشیانه بالگرد و پایگاه امداد هوایی استان ایلام روز پنجشنبه با حضور استاندار، معاونان استانداری، فرماندار ایلام، مدیرعامل جمعیت هلال احمر و جمعی از مسئولان اجرایی استان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، ساخت آشیانه بالگرد و پایگاه امداد هوایی استان ایلام قرار است در بازه زمانی یکساله با 70 میلیارد ریال اعتبار در زمینی به وسعت پنج هکتار انجام شود.
مدیرکل دفتر فنی استانداری ایلام در حاشیه این آیین به خبرنگار ایرنا گفت: 30 میلیارد ریال از اعتبار مصوب این طرح از سوی مدیریت بحران استان تامین شده و 40 میلیارد باقی مانده نیز به تدریج و در جریان ساخت طرح از سوی جمعیت هلال احمر و مدیریت بحران استان ایلام تامین و تخصیص می یابد.
ربیع الله جاسمی با بیان اینکه این طرح شامل چند بخش است، یادآور شد: 20 میلیارد ریال برای احداث آشیانه، سوئیت های مسکونی و انبارها، 20 میلیارد ریال برای خرید زمین از راه و شهرسازی و ایجاد زیرساخت هایی چون آب، برق، گاز و راه هزینه می شود.
به گفته وی، 10 میلیارد ریال برای آماده سازی و آسفالت محوطه آشیانه بالگرد هزینه خواهد شد و 20 میلیارد ریال دیگر نیز برای احداث ساختمان اداری و انبار معاونت امداد و نجات هلال احمر در نظر گرفته شده است.
جاسمی اضافه کرد: ساختمان اداری معاونت امداد و نجات هلال احمر استان ایلام بعد از اجرا و احداث آشیانه بالگرد و پایگاه امداد هوایی، به منظور کاهش هزینه های نگهداری در این محل استقرار پیدا می کنند.
بالگردی که امروز کار ساخت آشیانه و محل استقرار آن آغاز شد به دنبال آتش سوزی های وسیع سال گذشته عرصه های جنگلی و طبیعی استان ایلام با هدف تسریع در جابجایی و پشتیبانی نیرو، مواد غذایی و دیگر تجهیزات و ملزومات امدادی در مواقع بحرانی و مخاطره آمیز احتمالی از سوی جمعیت هلال احمر در ایلام مستقر خواهد شد.
خبرنگار : خانم موسوی ** انتشار دهنده: شهریار حیدری فر
6034/7172

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر