استاد دانشگاه:هاشمی رفسنجانی نقش مهمی در ایجاد تعادل سیاسی در کشور داشت

شهرکرد-ایرنا- رئیس دانشگاه آزاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی نقش مهمی در برقراری و تعادل بخشی به فضای سیاسی کشور داشت.

دکتر عبدالله قاسمی پیربلوطی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا با گرامیداشت یاد و خاطره رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی پس از مقام معظم رهبری در کشور بیشترین اثرگذاری را داشت و فقدان او شوک بزرگی برای نخبگان سیاسی و علمی وارد کرد.
وی گفت:آیت الله هاشمی رفسنجانی شخصیتی بود که هرگاه کشور به سمت و سوی یک جناح خاص حرکت می رود، به عنوان یک وزنه سیاسی ورود پیدا می کرد و اجازه نمی داد منافع ملی نظام به خاطره جناح های سیاسی به مخاطره بیفتد.
قاسمی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی در حوزه علوم نیز منشاء خدمات ارزنده ای بود و او به عنوان بنیانگذار دانشگاه آزاد اسلامی فضای علمی در کشور را توسعه و گسترش داد.
وی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی در همه هشت سال دفاع مقدس بر پیروزی در جنگ علمی در برابر دشمنان تاکید داشت از این رو دانشگاه آزاد اسلامی را در تمامی شهرها گسترش داد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: توسعه دانشگاه آزاد اسلامی در نقاط مختلف کشور موجب شد بانوان نیز سهم مهمی در فراگیری علم و دانش داشته باشند.
قاسمی اظهار کرد: 59سال دوستی دیرین او با مقام معظم رهبری بسیار مخلصانه بود و این دوستی نشان از ولایت مداری این فقید بود.
وی گفت: حضور میلیونی مردم در تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی نشان داد که مردم همواره قدردان زحمت او بوده اند اگر چه عده ای از خناسان او را مورد هجمه قرار می دادند.
قاسمی، به دیدار اخیر مسوولان دانشگاه آزاد اسلامی با آیت الله هاشمی نیز اشاره کرد و گفت: آیت الله هاشمی در این دیدار بارها اعلام کردند مردم همواره یک گام از مسوولان جلوتر هستند و مردم حفاظان انقلاب اسلامی هستند و مش سیاسی را مردم تعیین می کنند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام و رهبری و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو خبرگان رهبری عصر یکشنبه نوزدهم دی ماه در بیمارستان تجریش بر اثر عارضه قلبی دارفانی را وداع گفت.
خبرنگار و انتشار دهنده: محمود رئیسی
2097

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال