پیام رهبر انقلاب در فقدان آیت الله هاشمی ویژگی های یار صمیمی و تکیه گاه انقلاب را روشن ساخت

شیراز - ایرنا - عضو مجمع روحانیون مبارز و وزیر اسبق کشور با برشمردن ویژگی های اخلاقی و اعتدالی پیام های تسلیت در فقدان آیت الله هاشمی رفسنجانی اظهار داشت : برجسته ترین ویژگی ها را در پیام رهبر انقلاب دیده ایم ، رهبر انقلاب ، هاشمی را تکیه گاه مطمئن و یار دیرین و صمیمی خواندند و این موضوع از بهترین ویژگی های مرحوم آیت الله هاشمی است .

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالواحد موسوی لاری پنجشنبه در مراسم ترحیم آیت الله هاشمی رفسنجانی در مسجد دانشگاه شیراز اظهار داشت : رهبر انقلاب در این پیام بر هوش فردی ، صمیمیت کم نظیر و نمونه کامل از نسل مبارزان دوران ستم شاهی تاکید کردند.
وی ادامه داد:این صفات و ارزش ها شایسته هر انسانی نیست،بسیاری از افراد منافع فردی را در شرایط سخت بر منافع ملی ترجیح می دهند اما تکیه گاه انقلاب بودن برای هاشمی نشان داد که هاشمی آنجا که منفعت اقتضا می کرد دست از انقلاب نکشید و پای انقلاب ایستاد .
حجت الاسلام و المسلمین موسوی لاری بیان داشت : بهترین ویژگی هاشمی رفسنجانی تکیه گاه مطمئن بودن برای انقلاب است که در پیام رهبر انقلاب هم بر آن تاکید شده است، در جریان انقلاب نیروهای ارزشی بسیاری بوده اند اما کسی که این ویژگی ها را داشته باشد کم بوده است، کسی که سنگ صبور باشد و تکیه گاه باشد برای رهبری و برای انقلاب ، کسی که در کوران ها خود را گم نکند ، هاشمی چنین ویژگی هایی داشت و این چنین فردی می تواند یک ملت را نجات بدهد .
عضو مجمع روحانیون مبارز در ادامه به ویژگی های سایر پیام هایی که در فقدان آیت الله هاشمی رفسنجانی صادر شد اشاره کرد و گفت : حتی آنهایی که نگاه متفاوت نسبت به آیت الله هاشمی داشتند در پیام های تسلیت فضایل وی را برجسته کردند، جامعه روحانیت مبارز ، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ، مجمع روحانیون مبارز همه این فضایل را برجسته می بینیم .
حجت الاسلام موسوی لاری درادامه با بیان اینکه در این پیام ها آیت الله هاشمی فرزند همیشه عزیز ملت و تکیه گاه نظام ومجاهد خستگی ناپذیر توصیف شده است گفت : این فضایل و ویژگی ها بخاطر آن ست که هاشمی سختی های زیادی قبل و بعد از انقلاب تحمل کرد و در همه دوران صبر پیشه کرد ، او صبورانه سختی های سالهای اخیر را تحمل کرد و صبورانه از این مرحله عبور کرد ، جاهایی است که انسان نمی تواند تحمل کند ، ولی او تحمل کرد ، حتی وقتی به ناموس او توهین کردند تحمل کرد .
وزیر اسبق کشور با اشاره به اینکه جمعیت دو و نیم تا چهار و نیم میلیونی در مراسم تشییع هاشمی حضور داشتند گفت: ملت قدر شناس خدمات آیت الله هاشمی بودند و خوب او را بدرقه کردند ، اما چرا باید با چهره هایی مثل هاشمی در دوران حیات چنین برخوردهایی شود؟ ما کجای کاریم که اینقدر خوب بدرقه می کنیم؟ چرا خوش استقبال نیستیم؟ چرا برخی رسانه ها در زمان حیات آیت الله هاشمی هر چه دروغ بود در باره او نوشتند ؟
موسوی لاری اضافه کرد : در حالی که سر جمع نگاه ها به آیت الله هاشمی مثبت بود ، هر چند هاشمی معصوم نبود و اینطور نبود که هیچ اشتباهی نداشته باشد ولی سختی های زیادی هم تحمل کرده بود ، افسوس و صد افسوس که این قهرمانان در دوران حیات دیده نمی شوند، هر چند هاشمی تاثیر خود را گذاشت و در همه مقاطع نقش ارزنده داشت .
عضو مجمع روحانیون مبارز در ادامه گفت : هاشمی قهرمان ملی است اگر تصادفی زمان مرگ او با سالروز مرگ امیر کبیر یکی شده است ، این هر چند جدی نباشد اما پیام دارد باید ازهمه مردم قدردان تشکر کرد .
وی با طرح این سئوال که آیا هاشمی تمام شده است یا باید استمرار داشته باشد گفت : هاشمی نماد تدبیر و عقلانیت بود ، نقدهایی هم داشت ما نمی خواهیم قدیس سازی کنیم از قهرمانان همانطور که هستند تعریف کنیم .
موسوی لاری با بیان اینکه مردم سرجمع کارهای آیت الله هاشمی را مثبت می دانند گفت: برخی رسانه ها و قلم به دستان که در زمان حیات هاشمی هر چه خواستند گفتند و نوشتند ، دراین سه چهار روز هاشمی را طوری دیگر معرفی کردند ، این ها بیایند و درس بگیرند ، نکند فردا هیمن گرفتاری فکری که اکنون به آن دچار شده اید را برای بقیه هم تکرار کنید، از دروغ گفتن و انگ زدن و از صحنه بیرون کردن بپریزید و آن را کمرنگ کنید ، رسالت رسانه ها باید همبستگی باشد، توهین کردن و دروغ گفتن بداخلاقی است ، آنها می دانستند که مطالب دروغ هست اما به هاشمی نسبت می دادند.
موسوی لاری با بیان اینکه نسل اول انقلاب با کارنامه درخشان در حال تمام شدن است گفت : نسل دوم و سوم انقلاب باید به یک نکته توجه کند اسلام آمده است تا جامعه ای بهتر بسازد و جامعه را بهتر اداره کند ، انگ زدن و برچسب زدن به قهرمانان در نظام اسلامی در نهایت هم قهرمانان را از ما می گیرد و هم باعث می شود این تصور شکل گیرد که اسلام نمی تواند جامعه را بهتر بسازد و بهتر اداره کند .
عضو مجمع روحانیون مبارز همچنین به روحانیون خوشنام و انقلابی به عنوان حواریون امام یاد کرد و گفت : این روحانیون و حواریون امام منتقل کننده پیام امام بودند و راه را برای ایجاد ارتباط توده مردم با انقلاب هموار کردند مطهری ها ، رفسنجانی ها ، خامنه ای ها ، مشکینی ها و هاشمی نژاد ها در این راه حلقه ارتباط امام و مردم بودند و هر کدام استوانه ای از انقلاب بودند .
وی اضافه کرد : در عین حال آیت الله هاشمی رفسنجانی از معدود چهره هایی بود که در عین وابستگی به علم و دانش از ظرفیت بالای مدیریتی و درک واقع بینانه از شرایط اجتماعی هم بهره مند بود، هنوز انقلاب و جمهوری اسلامی به وجود چهره تابناک هاشمی نیاز داشت ، در گذرگاه های سخت و دشوار او ایران و ملت را نجات داد و از کوران و بحران ها به نقطه قابل قبول رساند .
این نشست از سوی شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان فارس و با حضور برخی از مدیران فعلی و مدیران سابق و اسبق دولتی برگزار شد.
خبرنگار : نیکنام خشنودی ** انتشار دهنده:‌غلامرضا مالک زاده
6113 /1876

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال