مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در بابل برگزار شد

ساری-ایرنا- مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی امروز پنجشنبه با حضورقائم مقام سابق نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، فرماندار بابل، روسای دانشگاهها و جمعی از مردم و مسئولان در مسجد فاطمه الزهراء بابل برگزار شد.

در این مراسم حجة الاسلام سید حبیب اله حسنی قائم مقام سابق نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران کشورگفت: هاشمی رفسنجانی یک نابغه کم نظیر در کشور بوده است که خدمات بسیار ارزشمندی از خود به یادگار گذاشته است.
وی افزود: هاشمی رفسنجانی برای پیروزی این انقلاب در دوران ستم شاهی مبارزات بسیار ارزشمندی را در کارنامه خود داشته است و سال ها در زندان زیر شکنجه های ساواک قرار گرفته بود.
وی اظهارداشت: هاشمی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در هر مسئولیتی که ورود یافته است کارنامه درخشانی از خود به یادگار گذاشته است و منشاء خیری برای کشور بوده است.
وی ادامه داد: تمام تلاش ایت اله هاشمی برای حفظ نظام و اعتلای این کشور بوده است و علاقه بسیار شدیدی به مقام معظم رهبری داشته است.
وی بیان داشت: عشق ایت اله هاشمی به رهبری فراتر از آن چیز هایی است که ما وصف می کنیم و به خاطر علاقه ای که به امام و رهبری داشته اند زندگی خود را وقف این انقلاب کرد.
وی افزود: از سویی دیگر نیز معمار کبیر انقلاب و هم رهبر معظم انقلاب به هاشمی بسیار علاقمند بودند تا جایی که امام خمینی(ره) فرمود که هاشمی زنده است چون نهضت زنده است و رهبر معظم انقلاب نیز گفته بود که هیچ کس برای من مثل هاشمی نمی شود.
وی گفت: تشییع جنازه میلیونی مردم برای هاشمی رفسنجانی نشان داد که ملت ایران قدردان زحمت های مردان انقلاب هستند و خدمات آنان را فراموش نخواهند کرد.
آیت الله هاشمی رفسنجانی این یار دیرین امام و رهبری شامگاه یکشنبه 19 دی 1395 خورشیدی در سن 82 سالگی پس از سالها مبارزه و دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی به رحمت خدا پیوست.
پیکر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام یار دیرین امام و رهبری پس از تشییع میلیونی مردم ، روز سه شنبه در کنار مرید و مقتدایش در حرم حضرت امام (ره) آرام گرفت.
خبرنگار: فریبرز سیفی**انتشار دهنده:سید محسن حسن نیا
/1899/7343

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال