امام جمعه اهل سنت گنبد: وفاداری آیت الله هاشمی رفسنجانی به امام و رهبری آموزنده است

گرگان - ایرنا - امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس گفت: وفاداری آیت الله هاشمی رفسنجانی به امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری برای عصر ما آموزنده و قابل احترام است و مردم هیچگاه خدمات صادقانه رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را از یاد نخواهند برد.

به گزارش خبرنگار ایرنا حاج آخوند عبدالباسط نوری زاد روز پنجشنبه در آئین بزرگداشت ارتحال عالم مجاهد و همراه دیرین رهبر معظم انقلاب، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی در مصلی گرگان افزود: هاشمی یکی از شخصیت های دلسوز انقلاب بود و نظام مقدس جمهوری اسلامی و ولایت فقیه (مقام معظم رهبری) خط قرمز ایشان بود که این دو اصل را با هیچ چیزی معامله نکرد.
وی اظهار داشت: آیت الله هاشمی همواره همراه امام راحل و مقام معظم رهبری بود و از مهمترین خدمات ایشان مدیریت دوران جنگ تحمیلی است.
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس ادامه داد: هاشمی یار دیرین مقام معظم رهبری بود و با داشتن مسئولیت های سیاسی رابطه خود را با حوزه ‌های علمیه و روحانیون و مردم قطع نکرد.
آخوند نوری زاد؛ قاطعیت و شجاعت را از ویژگی های آیت الله هاشمی رفسنجانی عنوان کرد و گفت: ایشان در مقابل دشمنان سرسخت و در مقابل دوستان رافت داشت و همواره سعی می کرد تا مشکلات را به صورت مسالمت آمیز برطرف کند و در تمامی امور اعتدال و میانه روی را رعایت می کرد.
وی با یادآوری اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی همواره به وحدت و اتحاد امت اسلامی تاکید داشت، افزود: ارتحال هاشمی یک ضایعه بزرگ و مصیبتی سنگین در جامعه بود.
وی با اشاره به اینکه درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان فردی که تمام عمر خود را در خدمت اسلام و انقلاب اسلامی ایران بود برای همه دوستان و مومنان حادثه تلخ و دل آزاری بود، یادآور شد: ایشان یکی از استوانه های انقلاب بود و جای او در بین امت اسلام خالی است.
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس اضافه کرد: دشمنان سعی دارند که بین مردم و حاکمیت اختلاف ایجاد کنند، اما همچون همیشه با تدبیر مقام معظم رهبری و اطاعت پذیری مردم از ولایت فقیه ،تمام نقشه های دشمنان نقش برآب می‌ شود.
به گزارش ایرنا در این مراسم که از سوی استاندار و نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان برگزار شد، اقشار مختلف مردم شیعه و سنی استان گلستان، روحانیان، مدیران و کارکنان دستگاه ها، فرماندهان و پرسنل نظامی و انتظامی استان حضور داشتند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی، اندیشمند و متفکر برجسته جهان اسلام و انقلابی خستگی ناپذیر اوایل هفته جاری در سن 82 سالگی و بر اثر ایست قلبی در بیمارستان شهدای تجریش تهران دارفانی را وداع گفت و ایران اسلامی را در سوگی ناگهانی فرو برد.
اهمیت این موضوع موجب شد تا علاوه بر داخل کشور، شمار بسیاری از سران و مقامات کشورهای منطقه با ابراز تاسف شدید از این ضایعه، بر عظمت شخصیت و جایگاه ویژه این اندیشمند و سیاستمدار برجسته ایرانی در تاریخ معاصر ایران و جهان تاکید کنند.
آئین تشییع پیکر پاک رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام روز سه شنبه هفته جاری با حضور گسترده مردم در تهران برگزار شد.
3014/1648
خبرنگار: مجید میهن دوست ** انتشار : پری سالارنیا

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال