معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی:

آیت الله هاشمی رفسنجانی از ستونهای استوار انقلاب بودند

خرم آباد - ایرنا - معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی به طور حتم از ستونهای استوار انقلاب اسلامی ایران بودند.

به گزارش ایرنا ، ابراهیم واشقانی فراهانی روز پنجشنبه در مراسم ارتحال یاردیرین امام (ره) و رهبری در مسجد بعثت خرم آباد با بیان اینکه مردم شریف ایران مسئولان خدمتگزار را به درستی قضاوت می کنند ، افزود: در حلقه اصلی پیرامون امام (ره) برای مبارزه علیه استبداد و تشکیل نظام مقدس جمهوری اسلامی آیت الله هاشمی رفسنجانی پیشتاز بودند.
وی بیان کرد: سابقه تاریخی و پیشتازی یار دیرین امام (ره) و رهبری بر کسی پوشیده نیست و مورد تایید همگان است.
واشقانی با بیان اینکه ایشان در مبارزه با رزیم ستم شاهی بدون هیچ ترسی و شجاعانه مبارزه کردند،گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی جان و مال خود را برای انقلاب اسلامی فدا کرد و همواره شخصی موفق و وفادار به انقلاب اسلامی بودند.
معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی افزود : بدرقه باشکوه ملت ایران در مراسم خاکسپاری ، گواه قدرشناسی مردم از زحمات و خدمات وی می باشد.
وی با بیان اینکه عشق به میهن برای سازندگی و سرافرازی در وجود آیت الله هاشمی رفسنجانی موج می زد، ادامه داد :دغدغه بزرگ ایشان حفظ نظام و ارزش های مقدس جمهوری اسلامی و پیشرفت این سرزمین کهن بود.
وی اضافه کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی یکی از بارزترین سیاستمداران عصر اخیر بود و با پایبندی به ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره در پی روش های نو متناسب با زمان و مکان برای اداره کشور بود.
معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی همچنین گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی شخصیتی جامع بود و تحت تاثیر امیرکبیر کتابی در این راستا نوشته است.
وی اظهار کرد : دانشگاه آزاد اسلامی یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است و مرهون فکربلند و نگاه دوراندیش ایشان به برکت حمایت های حضرت امام (ره) می باشد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خرم آباد نیز در این جلسه گفت : آیت الله هاشمی رفسنجانی قدرت در اختیار داشت اما قدرت طلب نبود.
یدالله ملکی افزود: گستردگی حضور مردم در مراسم تشییع آیت الله هاشمی رفسنجانی بیانگر اندوه عمیق ملت و پاسخ به افرادی بود که بدون هیچ نقشی در انقلاب اسلامی به این مرد بزرگ جفا کردند.
وی با تاکید بر نزدیکی ارتباط ایشان و امام راحل، اظهار کرد : در سال های مبارزات علیه رژیم ستم شاهای وی بسیاری از هزینه ها و منازل طلاب را تامین کردند.
به گفته وی آیت الله رفسنجانی در دوران هشت ساله دفاع مقدس با کمترین تجهیزات بهترین مدیریت را انجام داد و در راستای اتمام جنگ تجمیلی بسیار تلاش کرد.
7274/6060
خبرنگار :مریم نریمانی**انتشاردهنده: محمد علیدوستی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال