آئین گرامیداشت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در نور برگزار شد.

نوشهر - ایرنا - آئین گرامیداشت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی یاردیرین امام و رهبری روز پنجشنبه با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان در مصلی نماز جمعه شهرستان نور برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، امام جمعه بخش چمستان نور در این آئین با تسلیت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت : مرحوم هاشمی سیاستمداری هوشمند و فقیه مجاهد بود که عمر پربرکتش را در راه اعتلای اسلام و نظام اسلامی صرف کرد.
حجت الاسلام و المسلمین سیداحمد جباری افزود: وی همواره حامی انقلاب بود و تاریخ انقلاب اسلامی ایران را با نام خود گره زده است.
وی با بیان اینکه اقای هاشمی یار وفادار به امام و رهبری بوده است ، گفت : ایت الله هاشمی همواره تلاش داشت تا جایگاه رهبری والا بماند و هر زمانی که در موضوعی با مقام معظم رهبری اختلاف داشت سخنان آقا را عملی می کند چرا که معتقد بود که ایشان رهبر و مولایش است.
امام جمعه چمستان با اشاره به مبارزات و فعالیت هایش چه قبل و بعد از انقلاب اسلامی گفت : ایشان در طول دوران زندگی خود در جهت مبارزه با دشمنان ثابت قدم بود.
حجت الاسلام جباری با اشاره شیطنت های دشمنان در ضربه زدن به نظام اسلامی گفت : آیت الله هاشمی رفسنجانی خوب دشمنان را می شناخت و به همین خاطر همیشه به دنبال ایجاد وحدت و همبستگی بین مردم و مسئولان نظام بود .
در این مراسم که جمعی از مسئولان و اقشار مختلف مردم حضور داشتند مداحان اهل بیت مداحی و نوحه خوانی کردند .
آیت الله هاشمی رفسنجانی این یار دیرین امام و رهبری شامگاه یکشنبه 19 دی 1395 خورشیدی در سن 82 سالگی پس از سالها مبارزه و دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی به رحمت خدا پیوست.
پیکر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام یار دیرین امام و رهبری پس از تشییع میلیونی مردم ، روز سه شنبه در کنار مرید و مقتدایش در حرم حضرت امام (ره) آرام گرفت.
خبرنگار: مهدی ابراهیم پور **انتشار دهنده:سید محسن حسن نیا
1899/1602/

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال