استاندارکهگیلویه وبویراحمد:

600میلیارد ریال برای تکمیل طرح گاز رسانی به دیشموک نیاز است

یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت که برای تکمیل و اجرای کامل طرح گاز رسانی به شهرهای قلعه رئیسی و دیشموک شهرستان کهگیلویه افزون بر600 میلیارد ریال نیاز است.

سید موسی خادمی روز پنجشنبه در حاشیه سفر خود و جمعی از مدیران اجرایی کهگیلویه وبویراحمد به منطقه محروم دیشموک در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فاز نخست این طرح با اجرای حدود 6 کیلومتر لوله گذاری به اتمام رسیده و فاز دوم آن نیز دهه فجر سال جاری آغاز خواهد شد.
پس از کش و قوس های فراوان و پیگیری مسئولان، عملیات گاز رسانی به 2 شهر دیشموک و قلعه رئیسی در شهرستان کهگیلویه از مهر سال گذشته آغاز شد تا با اجرای کامل این طرح، پرونده گاز رسانی به شهرهای کهگیلویه و بویراحمد با اجرای این طرح بسته شود.
استان 700هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد دارای 17 شهر و حدود یکهزار و 676 روستای دارای سکنه است.
میانگین پوشش گازرسانی در شهرهای این استان هم اکنون 98 درصد گزارش شده که با برخورداری مردم شهرهای دیشموک و قلعه رییسی میزان گازرسانی در شهرهای کهگیلویه وبویراحمد به 100درصد خواهد رسید.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد طول شبکه گاز رسانی به قلعه رئیسی را 73 کیلومتر و دیشموک را 90 کیلومتر ذکر کرد و گفت: 160 روستا در حریم 15 کیلومتری این 2 شهر گاز رسانی خواهند شد.
خادمی جمعیت برخوردار از نعمت گاز رسانی با تکمیل و بهره برداری از این طرح مهم را افزون بر 50هزار نفر ذکر کرد.
علی پوزش فرماندار کهگیلویه نیز گفت: با بهره برداری از این طرح 732 خانوار در شهر قلعه رئیسی و 978 خانوار در شهر دیشموک از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.
این بخش‌ها حدود 50 هزار نفر جمعیت دارند.
بیش از 98 درصد جمعیت شهری و 50درصد جمعیت روستایی کهگیلویه و بویراحمد از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.
بخش دیشموک با 23 هزار نفر جمعیت و 85 روستا در 90 کیلومتری دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه قرار دارد.
خبرنگار: حمید جهان** انتشار دهنده:حسینعلی راشکی
3016/8005/7531

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال