مدیر صندوق کارآفرینی امید کرمان:

طرح هر روستا یک محصول در قلعه گنج اجرا می شود

جیرفت - ایرنا - مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کرمان با بیان اینکه طرح هر روستا یک محصول در قلعه گنج اجرا می شود گفت: در این طرح به هر فرد ساکن روستاهای این شهرستان تا سقف 300 میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت ارائه می ‌شود.

فرهاد حکیم نیا روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح هر روستا یک محصول با هدف توانمندسازی و ایجاد اشتغال در روستاها اجرا می ‌شود.
وی ادامه داد: صندوق کارآفرینی امید در نظر دارد بعد از شناسایی محصولاتی که دارای مزیت نسبی در روستاها است با همکاری دستگاه های ذیربط و نهادهای تخصصی طی یک سال آینده 10 روستا را در شهرستان قلعه گنج با شعار 'روستای بدون بیکار' و 'هر روستا یک محصول' ساماندهی کند.
وی خاطرنشان کرد: تسهیلات طرح هر روستا یک محصول بر اساس انعقاد تفاهم نامه همکاری صندوق کارآفرینی امید با فرمانداری قلعه گنج و در راستای حمایت از کسب و کارهای خرد و کوچک و توسعه روستاها به متقاضیان ارائه می شود.
وی ادامه داد: بر اساس این تفاهم نامه محصولات 10 روستا دارای مزیت نسبی توسط کارشناسان و دهیاران شناسایی و افراد متقاضی برای دریافت تسهیلات به صندوق کارآفرینی امید معرفی می شوند.
حکیم نیا تصریح کرد: صندوق کارآفرینی امید کرمان به ازای هر طرح که در روستاها قابل‌ اجرا باشد به هر فرد ساکن روستا با توجه به نیاز طرح تا سقف 300 میلیون ریال تسهیلات با کارمزد چهار درصد و بازپرداخت پنج ساله ارائه می کند.
وی سیاست صندوق کارآفرینی امید کرمان را حمایت از تولید عنوان کرد و افزود: تولیدکنندگان و افراد کارآفرین باید نسبت به نوع بازار خود، اشتغالزایی و تولید کنند.
شهرستان قلعه گنج از سال 93 طی تفاهم نامه ای با بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به عنوان شهر نمونه اقتصاد مقاومتی معرفی شده است.
قلعه گنج در 430 کیلومتری جنوب کرمان است و اکثر مردم این منطقه به کشاورزی و دامپروری اشتغال دارند.
خبرنگار: روح الله صائب ** انتشار دهنده: نجمه حسنی
6003/3029

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال