مدیرعامل آب منطقه ای خراسان شمالی از تخصیص نیافتن اعتبار برای منابع آب انتقاد کرد

بجنورد- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: هنوز ریالی از اعتبارات طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب به این استان تزریق نشده و اعتباری دست ما را نگرفته است.

سیدابراهیم علوی پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: قرار بود بیش از 80 میلیارد ریال اعتبار، برای این طرح به خراسان شمالی تزریق شود اما تاکنون چیزی تخصیص پیدا نکرده است.
وی افزود: طرح تعادل بخشی منابع آب در نشست شورای عالی آب مصوب و اجرای 11 پروژه به وزارت نیرو واگذار شده است.
علوی، خرید چاه های کم بازده، جایگزینی پساب با چاه‌های کشاورزی در دشت‌های ممنوعه و مسدود کردن چاه های غیر مجاز را از جمله پروژه هایی عنوان کرد که در طرح تعادل بخشی منابع آب دیده شده است.
وی تصریح کرد: شرکت آب منطقه ای در نظر دارد برای جبران بخشی از کمبود مخزن آبخوان‌ها، چاه‌های کم بازده کشاورزی را خریداری کند.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی در باره پروژه جایگزینی پساب با چاه‌های کشاورزی نیز گفت: این اقدام نیز برای صرفه جویی در مصارف از منابع زیرزمینی اجرایی می شود.
وی در باره مسدود و مسلوب المنفعه کردن چاه های غیرمجاز نیز اظهار داشت: در استان قرار است طی برنامه ششم توسعه، 2 هزار حلقه چاه غیرمجاز کشاورزی مسدود شود.
همچنین طبق گزارش این شرکت میزان پتانسیل منابع آب تجدید پذیر این استان یک میلیارد و 400 میلیون مترمکعب در سال است که سهم آب های سطحی از منابع آب تجدید شونده 873 میلیون متر مکعب است.
6042 انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال