تکمیل مجموعه رفاهی ایثار ایلام نیازمند 50 میلیارد ریال است

ایلام - ایرنا - مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام گفت: مجتمع رفاهی ، فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار برای تکمیل نیازمند 50 میلیارد ریال اعتبار است .

سلیمان رستمیان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای ساخت این مجتمع که تاکنون با پیشرفت فیزیکی 75 درصد دو فاز آن به بهره برداری رسیده بیش از 110 میلیارد ریال اعتبار ملی و استانی هزینه شده است.
وی فاز آخر این مجتمع را شامل نما، سالن آمفی تئاتر، موزه شهدا و سوئیت های اقامتی عنوان کرد و گفت: برای تکمیل این فاز نیز 50 میلیارد اعتبار استانی و ملی نیاز است.
وی گفت: این مجموعه با 14 هزار متر مربع مساحت مجهز به درمانگاه و مجتمع توانبخشی شامل فیزیوتراپی، کاردرمانی، بینایی سنجی و کمیسیون پزشکی، استخر چند منظوره ویژه جانبازان 70 درصد به بالا و ویلچری، سالن های ورزشی با تجهیزات کامل شامل آمادگی جسمانی، بدنسازی با تجهیزات پیشرفته، تیراندازی، سالن چند منظوره توپی، تنیس، شطرنج و سالن ورزش های رزمی، سالن های کارآفرینی و کارآموزی شامل مشاغل خانگی و همچنین کانون قرآن و اجرای فعالیت های قرآنی است.
مدیر کل بنیاد شهید ایلام با تاکید بر تامین اعتبار برای بهره برداری این مجتمع گفت: یکی از فضاهایی که در فاز سوم این مجتمع قرار داشته و ضرورت آن احساس می شود موزه شهداست.
به گفته وی، با توجه به اینکه آثار شهدای ایلام اکنون در محل ساختمان اداری بنیاد شهید ایلام نگهداری و فضایی غیر استاندارد است فاز سوم مجتمع باید هرچه سریعتر تکمیل و برای نگهداری آثار شهدا و دیگر خدمات ارایه شده به جامعه ایثارگران استان مورد بهره برداری قرار گیرد.
استان ایلام در دوران هشت سال دفاع مقدس سه هزار شهید، 11 هزار جانباز و 332 آزاده تقدیم اسلام کرده است.
خبرنگار: آزاده خرم** انتشار دهنده : شهریار حیدری فر
7171/6034

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال