پرداخت چهار میلیارد و 800 میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی به زندانیان

سنندج- ایرنا- رئیس مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانیان استان کردستان گفت: چهار میلیارد و 800 میلیون ریال تسهیلات اشتغال زایی پس از آزادی به زندانیانی که در زندان، دوره های کار آموزی را گذرانده اند، پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بهرام سعیدی، روز پنجشنبه در جلسه انجمن حمایت زندانیان سقز در دفتر این انجمن افزود: این اعتبارات به همت انجمن حمایت از زندانیان استان کردستان جذب و به افراد پرداخت شده است.
وی اضافه کرد: در سال 95 همچنین تعداد 133 زندانی جرائم غیر عمد با کمک خیران استان آزاد و به آغوش خانواده های خود برگشته اند.
علی اکبر ورمقانی، فرماندار سقز هم اظهار کرد: سال آینده از محل اعتبارات شهرستان ، 60 میلیون ریال برای آسفالت محوطه ساختمان انجمن حمایت زندانیان سقز در نظر گرفته می شود.
رئیس انجمن حمایت زندانیان سقز هم بیان کرد: انجمن در این شهرستان با سابقه بیش از چهار دهه فعالیت، دارای ساختمان و یک آموزشگاه رانندگی است و برای 26 نفر هم ایجاد شغل کرده است.
رشید غفوری گفت: انجمن حمایت زندانیان شهرستان سقز یکی از انجمن های برتر استان کردستان است و این نهاد غیر دولتی، 95 درصد زندانیان بی بضاعت با جرائم غیر عمد را با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) تحت حمایت قرار داده است.
سقز در 190 کیلومتری شمال غربی سنندج واقع شده است.
7249/6108
**خبرنگار: ابراهیم محمدحسینی/ ** انتشار دهنده: امید بهمنی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال