رسانه پاکستانی: 'روز آفتابی' روابط ایران و اروپا با تحویل اولین 'ایرباس'

اسلام آباد - ایرنا - روزنامه انلگیسی زبان 'داون' پاکستان روز چهارشنبه ضمن انتشار خبر تحویل اولین هواپیمای مسافربری 'ایرباس' مدل A-321 از یکصد فروند هواپیمایی که ایران به این شرکت اروپایی سفارش داده، به نقل از مدیرعامل شرکت 'ایران ایر'، این رویداد مهم را به 'روز آفتابی' در روابط دوستانه ایران و اروپا پس از برجام تشبیه کرد.

براساس این گزارش، قرار است این هواپیما با ظرفیت حمل 189 مسافر، امروز (پنجشنبه) طی مراسمی ویژه، در فرودگاه مهرآباد تهران فرود آید.
قرارداد خرید یکصد فروند هواپیمای مسافربری از شرکت ایرباس، سال گذشته و همزمان با سفر دکتر حسن روحانی به پاریس، و بعد از توافق هسته ای ایران و کشورهای گروه 1+5 امضا شد.
روز گذشته نخستین فروند ایرباس خریداری شده مدل A-321 با حضور مدیران عامل شرکت ایران ایر و ایرباس در شهر تولوز فرانسه تحویل شرکت ایران ایر شد.
این رسانه پاکستانی همچنین به امضای قراردادی به ارزش حدود 17 میلیارد دلار میان ایران و شرکت بوئینگ اشاره کرد و نوشت که ایران 80 فروند بوئینگ نیز به این شرکت آمریکایی سفارش داده و این قرارداد هم از جمله دستاوردهای توافق بزرگ هسته ای قدرت های بزرگ با ایران معروف به توافق برجام است.
این ایرباس، نخستین هواپیمای نو است که پس از 38 سال، از شرکت هواپیماسازی ایرباس وارد ناوگان هوایی کشور می شود.
آساق**1723 - انتشار دهنده: محمدرضا منافی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال