مدیرکل روستایی استانداری خراسان شمالی:

سهم دولت در کمک به اعطای تسهیلات طرح‌های غیرمشارکتی روستاییان تامین نشد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان شمالی از اعطای تسهیلات به طرح‌های اشتغالزایی غیرمشارکتی روستاییان خبر داد و گفت: سهم دولت در کمک به کاهش نرخ سود این تسهیلات تامین نشد.

عبدالله قدرتی پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس تفاهم نامه چند جانبه، تسهیلات طرح های غیرمشارکتی به طرح های روستایی، با کمک بنیاد علوی و بانک سینا با سود 8 درصد اعطا می شود.
وی افزود: قرار بود 5 درصد از سود این تسهیلات توسط استانداری ها پرداخت شود اما این اعتبار توسط دولت تامین نشد و پرداخت این میزان کمک به تسهیلات مزبور فعلا منتفی است.
قدرتی تصریح کرد: بر این اساس تسهیلات طرح های غیرمشارکتی که قرار بود با سود 3 درصد به روستاییان اعطا شود، اکنون با سود 8 درصد پرداخت می شود.
وی اظهار داشت: سهم خراسان شمالی از این اعتبارات، تزریق 200 میلیارد ریال تسهیلات است البته ظرفیت و بستر برای جذب 600 میلیارد ریال از اعتبار تسهیلاتی وجود دارد.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان شمالی خاطرنشان کرد: تاکنون 82 طرح به ارزش 420 میلیارد ریال به بانک ها معرفی شده است که بر اساس اولویت به متقاضیان پرداخت می شود.
قدرتی با بیان اینکه پرداخت این تسهیلات از دو هفته پیش آغاز شده است گفت: تا کنون 5میلیارد ریال اعتبار تسهیلاتی به متقاضیان اعطا شده است.
گفتنی است سهم طرح های بخش کشاورزی از این اعتبار تسهیلاتی 40 درصد است و 60 درصد نیز در حوزه صنعت به متقاضیان اعطا می شود.
استان 940 هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است که کمتر از 50درصد جمعیت آن در روستاها ساکن هستند.
6042 انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال