اولین دوره آموزش کار آفرینی روستایی در سمیرم برگزار شد

سمیرم، اصفهان- ایرنا- اولین دوره آموزش کار آفرینی در یکی از روستاهای بخش وردشت شهرستان سمیرم برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در این جلسه که روز پنجشنبه در محل بخشداری وردشت برگزار شد، نحوه انجام دوره های کار آفرینی زیر نظارت اداره فنی و حرفه ای ، تشریح شد.
این دوره 44 ساعته در 30 جلسه مقدماتی و پیشرفته اجرا می شود و کار آفرینان برتر دارای ایده و طرح به بازار کار و همچنین گرفتن تسهیلات معرفی می شوند.
برگزارکننده این رویداد آموزشی یک گروه سرمایه گذاری خصوصی در این شهرستان است که با حمایت و همکاری فرمانداری، بخشداری، مرکز فنی وحرفه ای و چند سازمان و شرکت دیگر اقدام به برپایی این دوره کرده است.
این طرح در امتداد سیاستگذاری های اقتصاد مقاومتی و با هدف توسعه فرهنگ کارآفرینی، تقویت و توانمندسازی مهارتهای فکری و اجرایی در ایجاد کسب و کارهای نوآورانه روستایی و محلی و همچنین شناسایی افراد وظرفیت های موجود در منطقه شهرستان سمیرم با نگرش اشتغال و توسعه پایدار اجرا می شود.
در پایان مراسم افتتاحیه به تعدادی از فعالان کسب و کارهای روستایی و کارآفرینان بومی منطقه وردشت در حوزه های گردشگری، صنایع دستی، پوشاک، پرورش کبک، سرکه سیب، آبگرمکن خورشیدی، گیاهان دارویی و… لوح تقدیر و معرفی نامه به منظور گرفتن تسهیلات قرض الحسنه اعطا شد.
بخش وردشت با افزون بر 9 هزار جمعیت در قالب دو هزار و 300 خانوار در شمال شهرستان سمیرم واقع شده است.
جمعیت بخش وردشت که یکی از بزرگترین ییلاق عشایر کشور در سمیرم است در حدود شش ماه از سال به علت حضور عشایر به بیش از 14 هزار جمعیت نیز می رسد.
شهرستان سمیرم با افزون بر 100هزار جمعیت روستایی، عشایری و شهری در جنوب استان اصفهان قرار دارد.
ت/7147/ 6022 خبرنگار : محمود افشاری- انتشار دهنده : عمادی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال