بدلیل فرسودگی شبکه انتقال؛

33 درصد آب آشامیدنی روستایی چهارمحال و بختیاری هدر می رود

شهرکرد - ایرنا - مدیرعامل شرکت آبفای روستایی چهارمحال وبختیاری گفت: بدلیل فرسودگی 700 کیلومتر شبکه انتقال 33 درصد آب آشامیدنی روستایی این استان هدر می رود.

تورج احمد پور روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا، تعداد مشترکان آب و فاضلاب در مناطق روستایی استان را 85 هزارمشترک برآورد کرد و اظهار کرد: تعداد 775 روستا با جمعیتی بیش از 350 هزار نفر در این خطه، 517 روستای دارای بالای 20 خانوار زیر پوشش و خدمات شبکه آب و فاضلاب روستایی استان قرار دارد.
وی طول شبکه آب و فاضلاب روستایی استان را بیش از یکهزار و 200 کیلومتر ذکر کرد و گفت: سالانه به طور متوسط 23 میلیون مترمکعب آب برای مصارف شرب روستایی برداشت می شود.
مدیرعامل شرکت آبفای روستایی چهارمحال وبختیاری توسعه و تعویض شبکه فرسوده آب روستایی 110 کیلومتر در 2 سال گذشته را یادآور شد و تصریح کرد: تامین آب آشامیدنی سالم برای ساکنان مناطق روستایی در دستور کار دولت تدبیر و امید قرار دارد.
احمدپور افزود: در صورت تامین اعتبار عملیات بازسازی و تعمیر مابقی شبکه آب فرسوده مناطق روستایی با در نظر گرفتن اولویت کارشناسی انجام خواهد گرفت.
وی تعداد مجتمع های تامین آب مناطق روستایی استان را 16 مجتمع اعلام کرد و توضیح داد: 31 روستا در استان از طریق رونآب ها و چشمه به صورت مجتمع تامین می شود.
استان چهارمحال و بختیاری 900 هزار نفر جمعیت دارد که حدود 40 درصد جمعیت استان در مناطق روستایی ساکن هستند.
خبرنگار: مرتضی شاهوردی**انتشادرهند ه: جهانبخش صفری دهکردی
6199/6021

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال