بانک کشاورزی استان اردبیل بیش از پنج هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد

اردبیل - ایرنا - مدیر بانک کشاورزی استان اردبیل گفت: در 9 ماه امسال پنج هزار و 100 میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان واجد شرایط در این استان پرداخت شد.

رضا نوری روز پنجشنبه در نشستی با فرماندار بیله سوار مغان افزود: این تسهیلات به 25 هزار و 600 مورد شامل طرح ‌های تولیدی ، اقتصادی ، صنعتی و کشاورزی پرداخت شده که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته 65 درصد رشد داشته است.
او گفت: بانک کشاورزی به عنوان بانک تخصصی در کنار جهاد کشاورزی در ارائه خدمات بانکی به تولید کنندگان و بهره‌ برداران با تشکیل پرونده لازم و طی مراحل قانونی همواره سعی بر این دارد که در کوتاه ‌ترین زمان ممکن تولیدکنندگان را حمایت کند.
نوری با اشاره به اینکه بانک کشاورزی استان در بین 32 بانک کشوری جزو سه بانک برتر کشوری انتخاب شد بیان کرد: حمایت از کشاورزان استان و ارائه تسهیلات به این قشر و تولید عمده فعالیت بانک کشاورزی استان است.
مدیرکل بانک کشاورزی استان اردبیل با اشاره به اینکه 87 درصد کشاورزان پمپاژ 8 بیله سوار نسبت به پرداخت تقسیط بدهی خود اقدام کرده اند گفت: از این تعداد 656 نفر از کشاورزان با 83 میلیارد ریال موفق به پرداخت شده اند و حدود 150 نفر با مبلغ 11میلیارد ریال نیز نسبت به پرداخت اقدام نکرده اند.
به گزارش ایرنا ، فرماندار بیله سوار مغان هم در این نشست با اشاره به اینکه نقش و فعالیت های بانک کشاورزی در این شهرستان چشمگیر و قابل تقدیر است گفت: بانک کشاورزی بازوی اقتصادی دولت و کشاورزان در تحقق اقتصاد مقاومتی است.
آرام حلیم با اشاره به خودکفایی در تولید گندم در اجرای اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: کشاورزان بیله سوار در کنار کارشناسان جهاد و بانک کشاورزی نقش مهمی در خودکفایی گندم منطقه دارند.
وی با اشاره به مشکلات پمپاژ 8 در پرداخت آب بها گفت: گرفتن آب بها قانونی است و پرداخت نکردن آن نه تنها مشکلی را حل نخواهد کرد بلکه مشکلات کشاورزان را چند برابر می کند.
بیله سوار مغان در شمال اردبیل و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
خبرنگار: گیتی طالبی ** انتشار دهنده: عارف شیرزاد
6018/ 1257

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال