40میلیارد ریال تسهیلات برای نوسازی تجهیزات کشاورزی اسدآباد

اسدآباد - ایرنا - رئیس جهاد کشاورزی اسدآباد با اشاره به تسهیلات ویژه دولت برای خرید ادوات وماشین آلات کشاورزی گفت: 40 میلیارد ریال برای نوسازی تجهیزات کشاورزی اسدآباد اختصاص یافته است.

سقراط بیرنگ روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان تسهیلات با سود 15 درصد از طریق بانک کشاورزی به متقاضیان پرداخت می شود.
وی با بیان اینکه تاکنون 19 درصد از این مبلغ به کشاورزان پرداخت شده است،گفت: اگر بانکها شرایط وثیقه و ضمانت را برای متقاضیان تسهیل کند درصد بیشتری از این تسهیلات تا پایان سال جذب خواهد شد.
رئیس جهاد کشاورزی اسدآباد تصریح کرد: تمام وسایل و ماشین آلات زراعی، دامی و طیور مشمول استفاده از این تسهیلات می شوند.
بیرنگ با اشاره به فرسوده بودن 50 درصد از ادوات و ماشین آلات کشاورزی این شهرستان گفت: در حال حاضر فقط نیمی از ماشین آلات کشاورزی در طول دوره عمر مفید هستند و نیمی دیگر فرسوده و آسیب دیده است که با تعمیرات مداوم نگهداری می شوند.
وی با بیان اینکه 80 درصد کشاورزی شهرستان مکانیزه است، گفت: توسعه مکانیزاسیون در گرو نوسازی ماشین آلات قدیمی کشاورزی است.
رئیس جهاد کشاورزی اسدآباد اظهارکرد: افزایش کمیت، کیفیت و راندمان محصولات تولیدی با توسعه و تجهیز مکانیزاسیون امکان پذیر است که علاوه بر کاهش هزینه ها، افزایش درآمد بهره برداران را نیز به دنبال خواهد داشت.
اسدآباد 64 هزار هکتار زمین کشاورزی آبی، دیم و باغ دارد و سالانه 506هزار تن محصول تولید می کند.
شهرستان اسدآباد با 110 هزار جمعیت در 45 کیلومتری همدان واقع شده است.
7527/2087
خبرنگار: زهرا زارعی** انتشار: زهرا پیرنیا

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال