پیش بینی مواج شدن آبهای خلیج فارس در روز پنجشنبه وجمعه

بندرعباس - ایرنا - هواشناسی هرمزگان در اطلاعیه شماره 20 خود برای امروز پنجشنبه وجمعه هفته جاری وضعیت هوای استان را وزش باد نسبتا شدید غربی ومواج شدن آبهای خلیج را پیش بینی کرده است.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه هواشناسی هرمزگان ، از سوی دیگر با گذر موج ضعیف تراز میانی جو در استان شاهد ابرناکی خواهیم بود که در ارتفاع ها به خصوص مناطق شمالی احتمال رگبار وجود دارد وبه شناورها توصیه شده تمهیدهای لازم را برای تردد ایمن در دریا بکار گیرند.
همچنین براساس پیش بینی سه روزه اداره کل هواشناسی هرمزگان جزایر خلیج فارس در روز 23 دی شاهد آسمانی صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد به نسبت شدید و گرد و غبار محلی، افزایش ابر و دریایی مواج با ارتفاع 60 تا 150 سانتیمتری موج ها خواهند بود و در روز 24 دی با حفظ همین شرایط ارتفاع امواج بین 80 تا 180 سانتیمتر خواهد رسید.
برای مناطق غربی هرمزگان شرایطی مشابه جزایر پیش بینی شده و مناطق مرکزی استان نیز در روز پنجشنبه شاهد آسمانی صاف تا قسمتی ابری همراه با مه رقیق صبحگاهی ، وزش باد و غباری محلی ، افزایش ابر و دریایی مواج با موج هایی به ارتفاع 50 تا 100 سانتی متر خواهند بود که ارتفاع امواج در روز جمعه به 60 تا 120 سانتیمتر خواهد رسید.
مناطق شرقی هرمزگان شاهد آسمانی صاف تا قسمتی ابری همراه با مه رقیق صبحگاهی ، وزش باد و غبار محلی ، افزایش ابر با احتمال رگبار پراکنده در ارتفاع ها و دریایی کمی مواج با موج هایی به ارتفاع 50 تا 100 سانتی متر در روز پنجشنبه و 60 تا 120 سانتی متر در روز جمعه خواهند بود.
آسمان قسمتی ابری همراه با افزایش ابر و احتمال رگبار پراکنده و افزایش سرعت وزش باد در روزهای پنجشنبه و جمعه برای مناطق شمالی هرمزگان پیش بینی شده است.
هواشناسی هرمزگان استان را به 5 منطقه تقسیم بندی کرده است که مناطق مرکزی شامل شهرستان های بندرعباس، بندرخمی و قشم ، مناطق غربی شامل پارسیان ، بستک و بندرلنگه ، مناطق شرقی دربرگیرنده شهرستان های رودان ، میناب ، بشاگرد و جاسک می شود.
در این تقسیم بندی جزیره های لاوان ، سیری ، کیش و ابوموسی به عنوان جزایر و شهرستان حاجی آباد به عنوان مناطق شمالی هرمزگان تقسیم بندی شده است.
3219 /6048
خبرنگار: عزت الله معمارباشی ** انتشار دهنده : خلیل تنیده

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال