ارائه تسهیلات به عرضه کنندگان کالاهای داخلی

مشهد- ایرنا- با تصویب شورای اسلامی شهر مشهد، شهرداری این شهر ملکف به ارائه تسهیلات به واحد های صنفی عرضه کننده کالاهای داخلی شد.

به گزارش ایرنا، در نشست علنی روز پنجشنبه شورای اسلامی شهر مشهد نظریه کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر در باره ارائه تسهیلات به واحدهای صنفی عرضه کننده تولیدات داخلی بررسی و با 11 رای موافق از 19 عضو حاضر در این نشست به تصویب رسید.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد در این زمینه گفت: ترویج عرضه کالاهای داخلی از اصول اقتصاد مقاومتی، تاکیدات رهبر معظم انقلاب و از ضروریات شهری است.
محمد سهیلی افزود: عرضه کالاهای خارجی و قاچاق کالا ضربه بسیار به اشتغال داخلی وارد می کند که باید با نهادینه کردن فرهنگ استفاده از تولیدات داخلی از بروز این مشکلات جلوگیری شود.
وی اظهار کرد: طبق این مصوبه تخفیفاتی به واحدهای صنفی عرضه کننده تولیدات داخلی در سه سطح تخفیف در خدمات بهره برداری موقت، تخفیف در عوارض کسب و پیشه و تخفیف در بهای خدمات پسماند ارائه می شود.
وی گفت: شهرداری باید طی 2 ماه دستورالعمل اجرایی ارائه تسهیلات به واحدهای عرضه کننده کالاهای داخلی را تهیه و برای تصویب به شورای اسلامی شهر مشهد ارائه کند.
سهیلی افزود: برای نظارت در این زمینه نیز تمهیداتی اندیشیده شده و نظارتها در سه بخش انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: از اتاقهای اصناف، کارگزاران درآمدی شهرداری و تشکلهای مردمی برای نظارت بر این امر استفاده خواهد شد.
معاون اداری، مالی شهرداری مشهد نیز در این باره گفت: ارائه ساز و کارهای شهرداری برای تشویق عرضه کنندگان تولیدات داخلی امری بدیهی است اما باید آئین نامه اجرایی برای ضمانت این مصوبه وجود داشته باشد.
محمد آذری افزود: بیش از 140 هزار واحد صنفی در مشهد وجود دارد که برای آنها قبوض عوارض سالیانه صادر می شود.
وی اظهار کرد: این واحدهای صنفی پارسال 80 میلیارد ریال عوارض پرداخت کردند و درآمد شهرداری از محل بهره برداری موقت اصناف نیز 50 میلیارد ریال بود.
وی گفت: با توجه به درآمدهای حاصله از محل عوارض صنفی در مجموع ارائه تسهیلات به صنوف بار مالی سنگینی را به شهرداری تحمیل نمی کند ولی ضمانتهای اجرایی و نظارت بر فروشگاه ها از دغدغه هایی است که نیاز به آئین نامه اجرایی دارد.
7505 / 6053 خبرنگار: ندا جواهرفر ** منتشر کننده: محمد حسین علی مقدم

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال