490 کارگاه کوچک توسط بسیج سازندگی همدان راه اندازی شد

همدان - ایرنا - مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه 490 واحد کوچک تولیدی و مشاغل خانگی توسط بسیج سازندگی راه اندازی شده است.

سرهنگ پاسدار شهرام صادقی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: برای ایجاد این تعداد واحد تولیدی 78 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.
وی بیان کرد: با پرداخت این مقدار تسهیلات بانکی واحدهای تولیدی در 30 عرصه از جمله زنبورداری، قارچ، طیور، تولید عسل و انواع ترشی فعال شدند.
وی اظهار کرد: 856 طرح تولیدی امسال برای دریافت 140 میلیارد ریال تسهیلات به بانک عامل معرفی شده است که تاکنون 490 طرح موفق به دریافت تسهیلات شدند.
به گزارش ایرنا مسئول بسیج سازندگی سپاه همدان اضافه کرد: تسهیلات پیش بینی شده برای حمایت از طرح های تولیدی و مشاغل خانگی همدان در سال جاری 150 میلیارد ریال است.
سرهنگ صادقی افزود: با توجه به اینکه احتمال ریزش و موفق نشدن افراد در دریافت تسهیلات نیز وجود دارد طرح های معرفی شده از سوی بسیج سازندگی به بانک عامل به 200 میلیارد ریال می رسد.
وی اظهار کرد: به افراد متقاضی ایجاد واحدهای تولیدی کوچک بین 30 تا 300 میلیون ریال تسهیلات پرداخت می شود ولی اگر طرح نیازمند اعتبار بیشتری باشد با تایید کارشناسان تا یک میلیارد ریال تسهیلات نیز به آن اختصاص می یابد.
سال گذشته با پرداخت 158 میلیارد ریال تسهیلات 990 طرح اقتصادی در استان همدان راه اندازی شد و برای یک هزار و 500 جویای کار نیز اشتغال ایجاد شد.
7526/2087
خبرنگار: علیرضا جهانگیری**انتشاردهنده: زهرا پیرنیا

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال