استاندار قزوین از عملکرد بانک ها در اجرای طرح رونق تولید اظهار نارضایتی کرد

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین از عملکرد بانک های استان در راستای اجرای طرح رونق تولید و وضعیت پرداخت تسهیلات به بنگاه های اقتصادی اظهار نارضایتی کرد.

به گزارش ایرنا، فریدون همتی روز پنجشنبه در بیست و نهمین نشست کارگروه تسهیلات رونق تولید استان که با حضور مدیران دستگاه های اقتصادی و بانک های عامل برگزار شد، افزود: مردم همواره از ما به عنوان مدیران دستگاه ها در انجام امور انتظار به حق داشته و اگر در این راه کوتاهی کنیم، ما را نمی بخشند.
همتی با اظهار نارضایتی از عملکرد بانک ها در مشارکت در اجرای طرح رونق و پرداخت تسهیلات به بخش تولید، یادآور شد: اگر در انجام وظایف خود در این راه که مورد تاکید جدی مقام ها و مسئولان ارشد نظام و از اهداف جدی دولت است، کوتاهی کنیم هم به لحاظ قانونی و هم شرعی باید در پیشگاه مردم و مسئولان نظام پاسخگو باشیم.
استاندار قزوین با بیان اینکه باید با احساس مسئولیت در خدمت جامعه بوده و از وجدان کاری کامل برخوردار باشیم، گفت: همه اختیارها برای پیشبرد امور جامعه به دستان ما سپرده شده و از این رو هیچ بهانه ای نداریم و باید برای حل مشکلات، شبانه روز تلاش کرده و از هیچ کوششی فروگذار نباشیم.
همتی با اشاره به اینکه نباید با انجام کارهای روزمره و عادی انتظار پیشبرد کارها و حل مشکلات بخش تولید را داشت، ادامه داد: مسئولیت یک فرصت ارزشمند برای خدمت به نظام جمهوری اسلامی و مردم است و باید قدر آن را دانست تا در آینده دچار پشیمانی و حسرت نشویم.
استاندار قزوین با بیان اینکه بخش عمده منابع بانکی باید به بخش تولید اختصاص یابد تا شاهد رونق تولید و اشتغال در سطح جامعه باشیم، افزود: این در حالی است که تنها 10 درصد از منابع بانکی استان صرف پرداخت تسهیلات رونق تولید شده و سایر منابع با تصمیم مدیران بانک ها به سایر بخش ها و در قالب های متفاوت پرداخت شده است.
همتی در پایان یادآور شد: برای اجرای مناسب طرح رونق تولید و اعطای تسهیلات مورد نیاز واحدها و طرح های باقی مانده بخش صنعت، کشاورزی و گردشگری حتی اگر لازم باشد در تعطیلات نوروزی نیز نشست برگزار می کنیم تا پیگیر عملکرد دستگاه ها و بانک های استان باشیم.
تاکنون به 532 واحد صنعتی و کشاورزی استان که در سامانه بهین یاب نام نویسی کرده اند، سه هزار و 780 میلیارد ریال تسهیلات رونق پرداخت و 275 واحد تولیدی نیز یک هزار و 870 میلیارد ریال تسهیلات رونق از طریق پرداخت مستقیم بانک های عامل دریافت کرده اند.
2 هزار و 160 واحد و طرح صنعتی و کشاورزی در استان قزوین متقاضی دریافت تسهیلات رونق تولید هستند.
3013/8054*خبرنگار: رضا اولادی** انتشار دهنده: رضا اسدی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال