رئیس سازمان جهاد کشاورزی:

ذخیره سازی اقلام مورد نیاز شب عید در آذربایجان غربی/ مشکلی در تامین نیاز مردم نداریم

ارومیه - ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: تمامی اقلام مورد نیاز مردم استان از جمله برنج، گوشت قرمز، گوشت سفید و شکر برای شب عید خریداری و ذخیره سازی شده است.

اسمعیل کریم زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میوه مورد نیاز شب عید در حال خریداری و انتقال به سردخانه هاست که مقرر شده سه هزار و 500 تن سیب درختی و پرتقال مورد نیاز شهروندان به وسیله مباشرین خرید تعاون روستایی تا اسفندماه خریداری شود.
وی با بیان اینکه نگرانی خاصی در تامین منابع پروتئینی و میوه شب عید در استان وجود ندارد، اضافه کرد: سیب مورد نیاز استان از ذخایر داخلی و 2 هزار و 500 تن پرتقال مورد نیاز ایام نوروز نیز از استان‌های شمالی و جنوبی کشور تامین و در سردخانه های استان ذخیره سازی می شود.
به گفته وی گندم ذخیره سازی شده در انبارهای استان نیز 2.5 برابر بیشتر از مصرف سالیانه مردم آذربایجان غربی است.
وی اظهار کرد: اقلام پروتئینی نظیر گوشت قرمز و سفید نیز به اندازه کافی توسط شرکت پشتیبانی امور دام خرید و ذخیره سازی شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی بیان کرد: در تولید مرغ گوشتی خودکفا هستیم و 15درصد تولید مازاد بر مصرف داریم.
وی ادامه داد: تاکنون 2 هزار تن گوشت مرغ در استان ذخیره سازی شده که این روند ادامه دارد.
کریم زاده با بیان اینکه میزان مصرف گوشت مرغ در استان روزانه 140 تن است، گفت: تاکنون به میزان 26 میلیون و 654 هزار و 890 قطعه جوجه ریزی در واحدهای مرغداری گوشتی استان انجام شده و تولید گوشت سفید مرغی از واحدهای مرغداری استان در این بازه زمانی حدود 55 هزار و 175 تن بوده است.
وی افزود: تولید گوشت قرمز آذربایجان غربی نیز 33 هزار و 675 تن است که با مشکل کمبود عرضه گوشت قرمز گاوی یا گوسفندی در استان مواجه نیستیم.
وی با اشاره به افزایش قیمت گوشت قرمز در هفته های گذشته اظهار کرد: برای تنظیم بازار 60 تن گوشت قرمز وارداتی خریداری و در بازار توزیع شد.
به گزارش ایرنا آذربایجان غربی دارای افزون بر 712 واحد مرغداری اعم از گوشتی و تخم گذار و اجداد است.
9 میلیون قطعه دام و طیور نیز در استان وجود دارد که علاوه بر تامین نیاز مردم استان، فرآورده های تولیدی در این منطقه به سایر استانها نیز صادر می شود.
7125/2093 **خبرنگار : طاهره نوید آرین ** انتشار دهنده: صابر چهرقانی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال