100 تروریست بوکوحرام در نیجریه کشته شدند

تهران – ایرنا - سخنگوی دولت کامرون روز چهارشنبه از کشته شدن 100 تروریست مسلح بوکوحرام و صدها گروگان در عملیاتی گسترده در نیجریه خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، عیسی چیروما بکاری سخنگوی دولت کامرون که کشورش رهبری نیروهای حافظ صلح در نیجریه را به عهده دارد، افزود: در جریان این عملیات بزرگ، 30 عنصر تروریستی بوکوحرام نیز بازداشت شدند و مناطق زیادی از اشغال این گروه آزاد شد.
چیروما بکاری که وزیر اطلاع رسانی کامرون نیز هست، تاکید کرد: این عملیات با هماهنگی کامل فرماندهی ارتش نیجریه صورت گرفت که درنتیجه حملات مکرر، تروریست های بوکوحرام به خاک کامرون صورت گرفته است.
سخنگوی ارتش کامرون در فوریه سال گذشته (بهمن/ اسفند 94) نیز از کشته شدن یکصد و 62 تروریست بوکوحرام خبر داده بود که در نتیجه آن پیشروی این گروه در داخل خاک نیجریه به ویژه مرزهای این کشور با مشکل روبرو شد.
محمد بوحاری رئیس جمهوری نیجریه نیز یک ماه پیش اعلام کرد که ارتش کشورش توانسته است، کنترل جنگل سامبیسا پایگاه سنتی بوکوحرام را به دست آورد.
در همین حال، چهار بمب گذار انتحاری از جمله دو زن در منطقه ای در شمال کامرون که همواره از سوی گروه های تروریستی هدف حملات سنگین قرار می گیرد، کشته شدند.
والی این منطقه گفته است که این افراد پیش از آن که عملیات خود را انجام دهند، ازپای درآمدند.
پنج بمب گذار انتحاری نیز روز دوشنبه درحالی که قصد داشتند وارد شهر مایدوگوری در شمال شرقی نیجریه شوند، کشته شدند.
گروه تروریستی بوکوحرام که با داعش بیعت کرده است، حمله های خود را در سال 2009 از نیجریه آغاز و آن را به کشورهای اطراف گسترش داد.
سازمان ملل هشدار داده است که علاوه بر حدود 20 هزار قربانی حمله های بوکوحرام در 7 سال گذشته، شمار زیادی نیز با خطر مرگ ناشی از قحطی روبرو هستند.
شبد*9363*9122*مترجم: محمد تدو* انتشار دهنده: مهدی نعمتی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال