وداع با یار دیرین امام و رهبری

امضاء دفتر یادبود درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی از سوی مقامات ارشد کوبا

مادرید - ایرنا - چندین مقام ارشد کوبایی از جمله معاون رئیس جمهوری این کشور دفتر یادبود درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را امضا کردند .

به گزارش ایرنا، «ریکاردو کابریساس» معاون رییس جمهوری کوبا، به نمایندگی ازسوی «رائول کاسترو روس» رئیس جمهور این کشور، دولت و ملت کوبا به همراه «آبلاردو مورنو»معاون امور بین الملل وزیر امور خارجه، «پنی آلور» مدیرکل روابط دو جانبه وزارت خارجه و «هوگو راموس میلانس» مسئول تشریفات کل ریاست جمهوری کوبا با حضور در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در هاوانا صبح روز چهارشنبه به وقت محلی ، دفتر یادبود درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را امضاء نمودند.
کابریساس در پیام تسلیت خود نوشت که ' با تاثر عمیق از ارتحال آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور اسبق و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و یکی از شخصیت های کلیدی انقلاب اسلامی سال 1979 مطلع شدیم. شخصیتی که در دوران ریاست جمهوری ایشان، روابط دوجانبه و دوستی دو ملت استحکام یافت. از طرف دولت و ملت کوبا همدردی قلبی خود را به دولت، ملت ایران و خانواده و آشنایان این رهبر برجسته تقدیم می کنیم'.
وی پس از امضای دفتر یادبود، طی گفت‌ وگویی با«کامبیز شیخ حسنی» سفیر جمهوری اسلامی ایران درکوبا به ملاقاتهای متعدد خود با هاشمی رفسنجانی از سال 1992 به بعد و در کسوتهای مختلف ایشان اشاره و اظهار داشت که ایشان تلاشهای اثر بخشی برای تقویت و توسعه روابط دو کشور داشتند و فقدان ایشان مانند تمام شخصیتهای ارزشمند ضایعه ای بزرگ می باشد.
کابریساس از 37 سال پیش که روابط دو کشور برقرار شده، در سمتهای مختلف ارتباط تنگاتنگی با جمهوری اسلامی ایران داشته و آخرین بار هم در مرداد ماه سال جاری به عنوان فرستاده ویژه رئیس جمهور کشورش به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است.
آبلاردو مورنو معاون امور بین الملل و حقوقی وزارت خارجه، هراردو پنی آلور مدیر کل روابط دوجانبه آن وزارتخانه و آقای هوگو راموس میلانس مسئول تشریفات کل ریاست جمهوری کوبا نیز در پیامهای جداگانه در دفتر یادبود مراتب تسلیت و همدردی خود را با دولت، ملت و خانواده معزی ابراز نمودند.
این مراسم با حضور خبرنگاران رادیو تلویزیون سراسری کوبا و رسانه های مکتوب محلی پوشش داده شده و بلافاصله در بخشهای مختلف خبری رسانه های این کشور انعکاس یافت.
اروپام *5*491**1590

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال