وداع با یار دیرین امام و رهبری/

رئیس جمهوری تاتارستان: آیت الله رفسنجانی نماد دیدگاه صلح جهانی بود

مسکو - ایرنا - رئیس جمهوری تاتارستان فدراسیون روسیه در پیام تسلیت رحلت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، نوشت: زندگی آیت الله هاشمی رفسنجانی نمونه و نماد خدمت به مردم ایران، تلاش برای تامین رفاه جامعه و صلح جهانی بود.

به گزارش ایرنا، رستم مینیخانوف در پیام خود به حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران که روز چهارشنبه انتشار یافت، نوشت: عمیق ترین مراتب تسلیت را به مناسبت درگذشت هاشمی رفسنجانی یکی از برجسته ترین چهره های سیاسی ایران تقدیم می کنم.
وی افزود: آیت الله رفسنجانی در طول عمر خود، زندگی فعال و سال های موفقی در عرصه مدیریت دولتی ایران داشت و به حق نیز شهرت و احترام کافی برای مردم خود به دست آورد.
در پایان پیام رئیس جمهوری تاتارستان آمده است: در این فقدان غمناک غیر قابل جبران با مردم جمهوری اسلامی ایران سهیم می شویم و آرزوی صبر داریم.
منتیمیر شایمییف رئیس جمهوری سابق تاتارستان نیز در پیامی به علی بمان اقبالی زارچ سرپرست سرکنسولگری ایران در قازان، رحلت آیت الله فقید را تسلیت گفت.
شایمییف در این پیام خاطرنشان کرده است: آیت الله هاشمی رفسنجانی شخصیت اجتماعی و سیاسی برجسته ای بود که سهم بزرگی در پیشرفت موفقیت​آمیز ایران داشت.
وی افزود: اطمینان دارم، تلاش های آیت الله فقید برای ایرانیان، ایران و نسل های آینده سرمشق درخشان وطن​پرستی و وفاداری به راه انتخاب شده این شخصیت اجتماعی و سیاسی خواهد بود.
آیت الله هاشمی رفسنجانی که شامگاه یکشنبه پس از انتقال به بیمارستان شهدای تجریش بر اثر بروز عارضه قلبی در سن 82 سالگی در گذشت با همراهی میلیونی مردم دیروز (سه شنبه) در حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) به خاک سپرده شد.
اروپام**391 ** انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال