نخست وزیر گرجستان دفتر یادبود آیت الله هاشمی رفسنجانی را امضا کرد

باکو- ایرنا- گئورگی کویریکاشویلی نخست وزیر گرجستان روز چهارشنبه با حضور در محل سفارت کشورمان در تفلیس دفتر یادبود آیت الله هاشمی رفسنجانی را امضا کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از سفارت جمهوری اسلامی ایران در گرجستان، آیین امضای دفتر یادبود آیت الله هاشمی رفسنجانی روزهای سه شنبه و چهارشنبه با حضور جمعی از مسوولان دولتی، پارلمانی و فرهنگی گرجستان و نیز سفیران و نمایندگان دیپلماتیک کشورهای خارجی فعال در تفلیس در محل سفارت کشورمان برگزار شد.
گئورگی کویریکاشویلی با اظهار سخنانی در مراسم امضای دفتر یادبود، نقش مهم آیت الله هاشمی رفسنجانی در پایه گذاری و تقویت روابط این کشور و جمهوری اسلامی ایران را خاطر نشان کرد.
وی، تلاش های آیت الله هاشمی رفسنجانی در اوایل استقلال گرجستان برای پایه گذاری و تحکیم روابط با جمهوری اسلامی ایران را بسیار مهم برشمرد.
در همین حال، رئیس جمهوری گرجستان نیز امروز (چهارشنبه) با ارسال تاج گل بزرگ به سفارت کشورمان مراتب همدردی خود را با دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد.
همچنین وزیر امور خارجه ، معاون پارلمان و رییس اداره مسلمانان گرجستان به همراه جمعی از علمای اهل تسنن و تشیع این کشور با امضای دفتر یادبود، این ضایعه را به رهبر معظم انقلاب و دولت و مردم جمهوری اسلامی ایران تسلیت گفتند.
شبد**خاورم**337** انتشار دهنده: اسماعیل جهانبخش

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال