امام جمعه اهل سنت اسدیه: آیت الله هاشمی رفسنجانی پرچمدار وحدت بود

بیرجند - ایرنا - امام جمعه اهل سنت شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی این مبارز خستگی ناپذیر و همیشه خدوم پرچمدار وحدت در جهان اسلام بود، مجتهدی برجسته در عرصه های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و نیز اقتصادی بود.

مولوی سید احمد عبداللهی روز چهارشنبه در آیین بزرگداشت مرحوم آیت الله رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و رهبری در اسدیه ، افزود: این عالم بزرگ و اندیشمند وارسته عمر پربرکت خود را در راه انقلاب و مردم صرف کرد.
به گفته وی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام شخصیتی عالم و فاضل بود که سختی های بسیار زیادی از جمله زندان و شکنجه را برای پیروزی انقلاب تحمل کرده و زحمات زیادی کشید.
وی با اشاره به اینکه مراسم تشییع و تدفین آیت الله رفسنجانی بعد از مراسم تشییع و تدفین امام راحل در کشور بی نظیر بود، اظهار کرد: مردم در نظام جمهوری اسلامی ایران همیشه قدردان انسان های خدوم و پرتلاش هستند.
وی اضافه کرد: آیت الله رفسنجانی کوله باری از تجربه در عرصه های مختلف از جمله قانونی و اجرایی کشور با خود داشت.
به گزارش ایرنا، مولوی عبداللهی افزود: این مبارزه خدوم سابقه 59 سال همکاری و تلاش همدلی و همفکری با مقام معظم رهبری را داشت و یکی از ارکان مهم انقلاب اسلامی بود.
وی یادآور شد: مردم ایران نیز آیت الله هاشمی را نه تنها به عنوان یک مسئول سیاسی می شناسند بلکه ایشان در جهت عمران و آبادانی کشور تلاش زیادی انجام داد.
وی افزود: بدون تردید خدمات و اقدامات بیشمار، ارزشمند و انکارناپذیر ایشان هیچ گاه از حافظه تاریخی ملت بزرگ ایران پاک نمی شود.
وی با اشاره به اینکه صفات بارز باعث رشد و ترقی انسان می شود، ادامه داد: انسان‌ ها به روش های مختلف توسط خداوند متعال مورد امتحان قرار می گیرد.
شهرستان درمیان با وسعت پنج هزار و 797 کیلومتر مربع از شمال به شهرستان قاینات از جنوب به شهرستان سربیشه و از غرب به شهرستان بیرجند و شرق به طول70 کیلومتر با افغانستان مرز مشترک دارد.
شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در 105کیلومتری شرق بیرجند قرار دارد.
برای دریافت لحظه به لحظه اخبار خراسان جنوبی به کانال تلگرامی irnabirjand@ ملحق شوید.
*7556 *2047*خبرنگار- حکیمه مصطفایی*انتشار دهنده- عباسقلی اشکورجیری *

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال