امام جمعه لاهیجان :

مردم ایران هوشیارند ، فریب دشمن را نمی خورند

لاهیجان- ایرنا- امام جمعه لاهیجان گفت: مردم ایران هوشیارتر از آن هستند که دشمن بتواند وحدت آنها را به هم بزند.

حجت الاسلام احمدعبدالله زاده روز چهارشنبه در مراسم ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در مسجد جامع شهر لاهیجان افزود: دشمنان انقلاب اسلامی از هرفرصتی می خواهند استفاده کنند که در انقلاب و مردم رخنه کرده و با اختلاف افکنی وحدت کشور را به هم بریزند و با دامن زدن به اختلافات جامعه را دو قطبی کنند.
وی اظهارداشت: آنان غافل از این هستند که مردم ایران بسیار هوشیار هستند و بقول امام خمینی (ع) فهم سیاسی آنها از زمان صدر اسلام هم بالاتر است.
وی تصریح کرد: در انقلاب اسلامی عقیده و ایده مهم است و اشخاص هرچند تعیین کننده باشند مهم نیستند بلکه محوریت نظام و انقلاب که ولایت وفقیه است از همه چیز اولاتر است.
وی خاطرنشان کرد: در راس انقلاب اسلامی مجتهدی جامع الشرایط و شخصیت های انقلابی و فقیه حضور دارد که توانستند انقلاب دینی را شکل دهند و آن را حفظ کنند.
وی علت اساسی ادامه انقلاب اسلامی را بخاطر جهت الهی آن دانست و اظهارداشت: آیت الله هاشمی مجاهد، انقلابی سابقه خوب و درخشانی در انقلاب دارند و امام راحل هم نسبت به ایشان جملاتی دارند که پر معناست و نشان دهنده زحمات این عالم در طلیعه انقلاب و پس از آن است.
امام جمعه لاهیجان گفت: اختلاف سلیقه ها و استفاده از عقول در کشور موجب تفرقه نیست و این اختلافات در بعد نظری است و مهم ایده ها و آرمان هایی است که همه برسر آن با هم وحدت دارند.
حجت الاسلام عبدالله زاده افزود: مردم ایران با شرکت در مراسم با شکوه تشییع جنازه آیت الله رفسنجانی به دنیا این پیام را دادند که منطق ما این است که می توانیم متفق با دنیا حرف بزنیم و شرافت انقلاب را در این دنیا ثابت کنیم .
ظهر روز چهارشنبه مراسم ارتحال جانگداز مجاهد نستوه حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی با شرکت اقشار مختلف مردم ، مسوولان ، امام جمعه ، فرماندار و کارکنان اداراه و نهادها و بازاریان در مسجد جامع لاهیجان برگزار شد .
خبرنگار :‌فرهاد نظر پور **انتشار : نصراله ابراهیمی
6029/6070

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال