آیت الله هاشمی لازم الا حترام هستند

آیت الله هاشمی در همه عرصه ها منشاء خیرات و برکات بود

اسفراین - ایرنا - امام جمعه اسفراین با اشاره به اینکه آیت الله هاشمی لازم الا حترام هستند گفت : آیت الله هاشمی مرد بزرگی بود که در همه عرصه ها منشاء خیرات و برکات برای کشور بود که حتی پس از وفاتش نیز باعث وحدت جامعه شد .

به گزارش ایرنا حجت الاسلام قدیر محمدیان در آیین بزگداشت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام و رهبری و رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در مسجد امام خمینی اسفراین اظهارکرد: آیت الله هاشمی یادگار بزرگی در دوران قبل ، حین و بعد از انقلاب و خود یه تنهایی یک تاریخ انقلاب بود .
وی بابیان اینکه یار دیرین امام و رهبری عالمی لا زم الاحترام است گفت: بر اساس روایات عالمانی که زمان شناس ،خودشناس ،داری صبر، حلم و سکوت باشند شایسته و لازم الا حترام هستند که آیت الله هاشمی دارنده این خصایص بود .
امام جمعه شهرستان اسفراین با اشاره به متن پیام تسلیت رهبری به مناسبت ارتحال ایت الله هاشمی گفت: توصیفات رهبری از آیت الله هاشمی در پیامشان با عنوان رفیق دیرین ،هم سنگر و هم دوران مبارزات ،صاحب هوش وافر،تکیه گاه مطمئن و صمیمی کم نظیر و امتیاز بسیار بالایی است که ازسوی شخصی پرهیزگار و رهبر جامعه اسلامی بیان شده تا جایی که فقدان این یار دیرین را سخت و جانگاه توصیف کرده است .
حجت الاسلام محمدیان با اشاره به قسمتی از پیام رهبری در باره ارتحال آیت الله هاشمی گفت: رهبری در پیامشان گفته بودند که آیت الله هاشمی تکیه گاهی مطمئن بودند و تفاوت نظری ما فقط از جنبه اجتهادی بوده است ولی برخی این عنوان اجتهادی رادر نظر نمی گرفتند و به فرموده رهبری درحالی که خناسان می خواستند بین رهبری و آیت الله هاشمی فاصله بیاندازند اما محبت ایشان به رهبری خلل ناپذیر بود .
وی با اشاره به حضور پرشور و میلیونی مردم درمراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی و تقدیر از این حضور پر شور گفت: حضور پرشور همدلانه مردم با هر سلیقه ای در این مراسم موجب اتحاد وهمدلی در جامعه شده است .
امام جمعه اسفراین بابیان اینکه دشمن نقشه داشت از فضای به وجو دآمده استفاده کند اما اقبال مردم به حضور در این مراسم با سلایق مختلف باعت وحدت شد افزود: این مراسم باعث بالا رفتن ظرفیت تحمل سلایق مختلف در کنارهم در جامعه و خنثی شدن فتنه های دشمنان شد .
حجت الاسلام محمدیان گفت :شاه بیت رمز گشایی از این همه اقبال مردم با سلایق مختلف ، دو خط قرمز انقلاب و رهبری است که به گفته نزدیکان آیت الله هاشمی ایشان دو خط قرمز انقلاب و رهبری با هیچ چیز معامله نمی کردند .
امام جمعه اسفراین افزود: سرمایه عظیمی نصیب خانواده هاشمی و کشور شده است که اگر حفظ نشود ناسپاسی در حق این نعمت بزرگ است و همه باید این دستاورد همگانی را حفظ و تقویت کنیم .
آیین گرامیداشت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام ورهبری و رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در مسجد امام خمینی اسفراین با حضور امام جمعه ،سرپرست فرمانداری اسفراین و اقشار مختلف مردم در مسجد امام اسفراین برگزار شد .
شهرستان 127هزار نفری اسفراین در 60کیلومتری جنوب شرقی بجنورد مرکز خراسان شمالی قراردارد .
/7189 خبرنگار : بتول صارمی ** انتشاردهنده : علی اصغرافتاده

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال