طلب آب و فاضلاب تربت حیدریه از مشترکان، 15 میلیارد ریال

تربت حیدریه - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری تربت حیدریه گفت: تعلل شماری از مشترکان در پرداخت آب بهای مصرفی، مطالبات این شرکت را در 9 ماهه امسال به 15 میلیارد ریال رسانده است.

محمود امیری، چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، شمار این بدهکاران را حدود 30 درصد از کل مشترکان دانست و اظهار کرد: این وضعیت موجب شده تا این شرکت برای پرداخت بدهی خود به پیمانکاران دچار مشکل شود.
وی افزود: تنها از محل تبصره 3 قبوض تا کنون افزون بر 10 میلیارد و 400 میلیون ریال جمع آوری شده که از این میزان بیش از یک میلیارد ریال در حوزه های آب و فاضلاب هزینه شده است.
وی افزود: براساس مصوبه و از محل درآمد تبصره 3 در تربت حیدریه بالغ بر 4.5 کیلومتر طرح فاضلاب در مناطق مختلف شهر اجرا شده و 2.5 کیلومتر دیگر نیز تا پایان امسال به اتمام خواهد رسید.
امیری به افزایش آمار اتفاقات آب به علت بالا بودن عمر لوله‏ها اشاره کرد و گفت: افزون بر 30 سال از عمر این لوله‏ها می گذرد، بنابر این، ماده واحده تبصره 3 که در مجلس به تصویب رسیده برای رفع این مشکل بوده که امیدواریم در چهار سال کار تعویض لوله ها به اتمام برسد.
وی با بیان اینکه نوسازی کامل انشعابات به میزان یک هزار و 100 متر در دستور کار قرار گرفته، گفت: تا پایان سال جاری افزون بر هشت هزار و 600 متر نیز اصلاح انشعابات در برنامه قرار دارد که اکنون در مرحله اخذ مجوز از شهرداری است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه گفت: از 580 کیلومتر شبکه آب آشامیدنی شهری، 20 درصد فرسوده و نیازمند تعویض است.
امیری تصریح کرد: اجرای شبکه های فاضلاب دارای ردیف ملی است که اکنون اعتبار آن در ساخت تصفیه خانه شهرک ولی عصر هزینه می شود، لذا اجرای این شبکه در چند سال آینده از محل اعتبارات ملی امکان پذیر نیست.
وی به مشکلات حوزه آب اشاره کرد و گفت: یکی از معضلات شهر تربت حیدریه کمبود شدید آب در بخش تولید بود که با توجه به انجام پروژه بزرگ آب رسانی و وارد مدار شدن چاه های جدید تقریبا در حوزه تولید به روز شدیم و از سال 95 به شبکه توزیع پرداخته ایم.
وی گفت: در حوزه آب، 238 انشعاب به میزان 2 هزار و 151 متر شبکه آب در مناطق مختلف شهر اصلاح شده و اکنون 2 پیمانکار برای ادامه کار همکاری می کنند.
با توجه به قانون ایجاد تسهیلات برای توسعه طرح های فاضلاب و بازسازی شبکه های آب شرب، به استناد «تبصره 3 ماده واحده ایجاد تسهیلات برای اجرای طرح های آب و فاضلاب شهرها»، می توان با مشارکت های مالی کار را به سرانجام رساند.
تربت حیدریه و شهرهای تابعه از چهار بهمن 94 پس از ابلاغ تبصره 3 از سوی وزارت نیرو، همزمان با 850 شهر کشور و 69 شهر خراسان رضوی اجرای آن را آغاز کرد که برای مصارف ماهانه کمتر از پنج متر مکعب، 35 هزار ریال و برای مصارف بالاتر از آن 50 هزار ریال روی قبوض اعمال می شود.
شهر تربت حیدریه با 150 هزار نفر جمعیت در 150 کیلومتری مشهد قرار دارد.
خبرنگار: ناهید آروین خیبری ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی
7240/5132

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال